Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemre járok, de teljesen...

Egyetemre járok, de teljesen elbizonytalanodtam. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
Világéletemben tudtam, hogy emberekkel szeretnék foglalkozni. Nagyon szeretek másoknak segíteni, ezért is jelentkeztem gyógypedagógusnak, ahová fel is vettek. Mindenki csak biztatott, hogy ez a nekem való szakma és én is elég határozott voltam abban, hogy ezt szeretném csinálni. Azonban elég visszafogott, csendes személyiségem van, nem vagyok túlságosan határozott. Gyakorlaton az oktatóm közölte most félév után, hogy emiatt a helyemben átgondolná a pedagógus pályát. Mert hogy nagyon nyugodt vagyok, lassú, csendes és ehhez a szakmához ennél többre van szükség. És hogy ezek szerinte nagyon jó tulajdonságok, de inkább máshoz, mintsem pedagógushoz. Most teljesen elbizonytalanodtam ebben az egészben, mert ez azt jelenti, hogy nem lennék jó szakember, akkor meg mi értelme az egésznek? Egyúttal viszont ez az egyetlen dolog, amit csinálni szeretnék, embereknek segíteni. Már azon is elgondolkoztam, hogy talán jobb lenne, ha abbahagynám és máshova jelentkeznék. De fogalmam sincs, hova...Nem tudom, mi legyen. 19/L

2018. jan. 10. 14:06
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szereted csinálni akkor ne vedd figyelembe azt amit az oktatód mondott hanem hallgass a saját eszedre. Persze tény az hogy az 50-es évek államosításai óta folyamatosan elcselédesített kis hazánkban, főleg napjainkban az lett a divat hogy a tanárok biorobotokat gyártanak a milliárdosok és multik számára. Erre a célra meg az olyan pedagógusok jelenlétére gondolhatott az oktatód, amilyen például a fősulimon volt néhány. Például az egyik határozottan (ahogy az oktatód mondta) elkiáltotta a hallgatóra hogy minek gondolkodik, füstöljön az a papír. Tehát odáig süllyedtünk hogy a felsőoktatási intézmények sem a tudomány templomai már ahol gondolkodni szokás, hanem parancsot ész nélkül teljesítő biorobot képzés történik.

Szerintem nagyon is alkalmas leszel a pedagógusi pályára. Tanítani és tanulni nyugodt aggyal lehet. Ha jól tudsz angolul vagy ha még nem akkor még jobban megtanulsz, akár külföldön is taníthatsz olyan országban ahol nem csak összeszerelő munkásokat gyártanak hanem például komoly gondolkodást igénylő tervező munkákat és más szellemi tevékenységeket is végző polgárokat termel ki az iskola. Az oktatódnak meg jó lesz a keleti blokk, ide való.

2018. jan. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
sz*rj már rá mit mond más.. azt csináld amit szeretsz, a többi meg majd úgyis alakul.
2018. jan. 10. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Bízz magadban és mindig lebegjen előtted a célkitűzésed!


Anno mikor megbuktam történelemből gimnáziumban - mert nem tanultam!!!!!! - és kijelentettem, hogy jogra megyek és lazán római jog szigorlatom jeles lett kiröhögtek....de semmi baj én tudtam képes vagyok rá és arra is, hogy jogász leszek!


Felvételiztem...felvettek és római jog jeles lett a decemberi vizsgaidőszakban is, és a májusi vizsgaidőszakban is (szigorlat)


Az egy dolog, hogy jelen pillanatban milyen vagy a lényeg a jövőben milyen leszel! A tanárod sem tudhatja 5 vagy 10 év múlva milyen leszel a pályán....csak skatulyáz!


Történelem: elégtelen gimnázium 10 osztály


Római jog szigorlat: Jeles ( ha fogadni kellett volna rá gimibe vajon ki fogadott volna rá nagy tételbe, hogy képes vagyok rá rajtam kívül?) :-)


A külvilág nem tudhatja azt hogy az egyén mire képes..azt csak az egyén tudhatja saját magáról! :-)


Kitartást és fel a fejjel!

2018. jan. 10. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2018. jan. 10. 17:27
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem egészen általános óta voltak olyan tanáraim, akik ezt mondták, nem hitték, hogy nekem ez menni fog. Én viazint tudtam, hogy kémiával szeretnék foglalkozni, tudtam, hogy miért és, hogy nem lesz egyszerű, de nem érdekelt a tanárok véleménye.

Az első félévben nagyon nem ment az egyetem, nekem is mondta egy szakmai tárgyat tartó tanár, meg ügyintéző is, hogy lehet, ez még sem nekem való és gondolkozzak el rajta.

Egészen addig, míg rájössz, napról-napra, vagy hétről-hétrr, hogy miért kezdted el s, hogy miért szereted ezt a szakmát, addig ne hagyd ott, nem éri meg. Az az első lépés, hogy valaki szeresse, amit tanul, mert ritka.

Ha pedig tudod, hogy min kell javítani, akkor lehet fejlődni.

Sok sikert!

2018. jan. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! :)
2018. jan. 11. 19:47
 7/8 anonim ***** válasza:
Azt csináld,amit belül érzel; ha kívülről mondják meg a tutit, sose jó! A szíved súgja az irányt, ha te ezt érzed, hogy működni fog, menni fog ez neked, akkor ne hagyd magad lebeszélni, ott van a helyed!:)
2018. jan. 11. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
*előbb-utóbb úgyis ugyanott fogsz kilyukadni, és akkor nehéz lesz megint belekezdeni, újra elkezdeni, belerázódni; inkább most csináld meg , mint később. Ha próbálod elkerülni a sorsfeladatod, a sors később úgyis behajtja rajtad. Minden megtörténik, ami el van rendelve, max némi késéssel, megtörténik. Ja és fönt, születésünk előtt elterveztünk mindent, tehát az ösztöneikre hallgatva követhetjük ezt. És akkor nem lesz semmi baj. Abban amit belül jónak érzel, sikeres tudsz lenni, mégha sok a kételkedő is.
2018. jan. 11. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!