Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Viszonylag rossz érettségivel...

Viszonylag rossz érettségivel felvehetnek jó egyetemre?

Figyelt kérdés
Butának nem mondanám magam, mert amúgy fogékony vagyok és a választott szakom már régóta érdekel. Az érettségit viszont kicsit elszartam, az emelt magyarom 4-es lett, a törim ötös, a matekom négyes, nyelvből hármast kaptam, a választott tárgyam 4-es. Az ELTE vagy PTE bölcsészkar van tervben, idei ponthatárokat még nem találtam, pár évvel ezelőttről láttam csak, hogy 340 pont körül mozog a szak, ahova menni szeretnék. OKJ-m lesz, nyelvvizsgára már nincs idő. Szerintetek van esélyem? :(
2018. jan. 6. 14:27
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Idei ponthatárokat csak 2018 július közepén fogsz találni:-)

A régebbiek pedig itt:


[link]


De egyszerűbb lenne, ha leírnád az egyetemet, és a szakot.

2018. jan. 6. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A 2017-es pontokat meg tudod nézni, és a pontokat is ki tudod számolni, nagyjából kapsz majd egy képet a dologról.
2018. jan. 6. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ó, értem. Most néztem a felvin, a tavalyit találtam meg.

A szak néprajz egyébként, ha jól láttam, az ELTE-n 291, a PTE-n 315.

2018. jan. 6. 14:45
 4/7 A kérdező kommentje:
Tavaly kiszámoltam, most pontosan nem tudom, mert az érettségi bizimet bevette a suli a képzés miatt, de ha jól emlékszem, a képzést hozzáadva 370 körül volt a pontom. Nem tudom, hogy minden szaknál számít e az OKJ többletpontként, de remélem, hogy igen. :D
2018. jan. 6. 14:47
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Nah, hát akkor simán szerintem. Ott megtalálod a pontszámítót is, de le is írják, hogyan kell kiszámolni. 2 perc az egész.
2018. jan. 6. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az OKJ csak bizonyos szakoknál számít. Nekem 3 van, de egyik helynél sem számít ahova jelentkeztem, csak a nyelvvizsgáért kapom a plusz pontot.
2018. jan. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Óh, hát ez elég szomorú akkor. :D De remélem jól emlékszem, hogy OKj-vel együtt 370 volt, mert a képzés azt hiszem csak 30 pont, és azt levonva akkor még mindig van 340 pontom kb.
2018. jan. 6. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!