Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi legyek ha nagy leszek?...

Mi legyek ha nagy leszek? Fogalmam sincs, mit válasszak.

Figyelt kérdés
Sajnos-nem sajnos nagyon sok minden érdekel, sok mindent tanulnék nem csak hobbi szinten, és rengeteg szakmán gondolkoztam már az elmúlt pár évben az újságírótól kezdve a tanáron keresztül a mentőorvosig, viszont ötletem sincs, hogy melyikkel kéne komolyabban foglalkoznom. Attól félek, hogy valami olyat fogok majd választani, amit később megunok, nem tudom, hogy a sok lehetőség közül mi az, amit akár egy életen át is szívesen csinálnék. Aki szintén hasonló helyzetben volt pályaválasztás előtt, az hogy/mi alapján döntött végül? Légyszi adjatok valami tanácsot, mert lassan megőrülök a több száz "milyen munka illik hozzád" teszttől :D
2018. jan. 10. 18:26
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem érdemes lenne elmenned pályaválasztási tanácsadóhoz, és ott nem teszteket fogsz kitöltögetni, hanem beszélgetsz a tanácsadó pszichológussal, és önismereti úton közelebb kerülhetsz ahhoz, mi az, ami igazán testhezálló számodra.


Ne csak azon gondolkozz, milyen szakma érdekel, hanem azon is, hogy konkrétan, munkakör szintjén, munkahely szintjén, munkakörülmények szintjén miben tudod elképzelni magad!

2018. jan. 10. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Hagyd a pályaválasztási teszteket, a legtöbb az semmit sem ér!

Melyik tantárgyak érdekelnek, vagy miben vagy jó? Így könnyebb lenne segíteni.

2018. jan. 10. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Én is éppen pályaválasztás előtt állok és már megkaptuk a lapot, hogy mely iskolákat jelöljem meg.

Nos, még mindig nem döntöttem el xDD Nemhogy mi akarok lenni xD

15/l

2018. jan. 10. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14-15 évesen nem kell pályát választani. Menjetek el egy sima gimnáziumba, vagy egy nyelvi tagozatosba, és pár év múlva választotok majd.
2018. jan. 10. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!