Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Így lenne esélyem felvételt...

Így lenne esélyem felvételt nyerni valamelyik orvosi egyetemre?

Figyelt kérdés

Végre rájöttem, hogy mi is érdekel igazán és el is kezdtem olyan irányban tanulni. Viszont félek, hogy nem vennének fel. A Pécsi Tudományegyetemet, a Semmelweis-t, és a Debreceni Egyetemet is szeretném megjelölni. Viszont, ha egyikre se vesznek fel, akkor OKJ-ra mennék.


Emelt szintet tennék irodalomból, biológiából és persze egy nyelvből. Kémiából meg egy középfokot. De félek, hogy ez nem lenne elég.


A másik persze a magán életem. Nem tudom, hogy ha esetleg sikerülne az egyetem, stb akkor hogy lenne időm a magánéletemre. Mert sok olyat hallottam, hogy az háttérbe szorul elég rendesen.



2018. jan. 11. 21:00
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
100%

Irodalomból? Mi a lótúrónak?! Nyelvből meg maximum a nyelvvizsga miatt, de annak sincs semmi értelme, mert nehezebb, mint egy nyelvvizsga, és még vissza is térítik az első nyelvvizsga árát.

Kémiából meg hiába akarsz te középszintet, ezt ugyanis nem te döntöd el, hanem a szabályozás. A biológia mellett kémiából vagy fizikából választva kötelező az emelt. Magánélete meg nyilván van minden egyetemistának, nem tanulsz azért napi 12 órát.

2018. jan. 11. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
100%
Kotelező ket emelt: biológia és fizika v. kémia.
2018. jan. 11. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
100%

Örömteli, hogy van egy célod.

Viszont kapd össze magad rendesen, mert ha már az érettségiknek utánanézni is gondot okoz, akkor sokat kell fejlődnöd az egyetemhez. Nagyon sokat.


A másik kérdéshez, volt barátnőm orvosnak tanul, iszonyat szenvedés az egész neki is és kritikus időkben a környezetének is. Év közben úgy tud vasárnap pihenni, hogy előtte végigtanulja a 6 napot, de nem ritka, hogy úgy se...

2018. jan. 11. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Én se teljesen értem, hogy azok után, hogy leírod, tudod mi érdekel és abba az irányba készülsz, mégsem vagy tisztában azzal, hogy egyáltalán a bejutáshoz mire van szükséged. Ez kicsikét ellentmondásos. Biológia ÉS kémia VAGY fizika, mindkettő emelt szinten. Ennyi. Ha vmelyikből nincs emelt szinted, akkor nincs miből pontokat számolni neked. Ennyi. Pluszpontot semmi másért nem fogsz kapni, a 2 emelttel kimaxolsz mindent, amit lehet, de mivel a követelményben sem idegen nyelv, sem irodalom nem szerepel, így értük amúgy sem kapnál. Ugyanakkor az idegen nyelv nagyon fontos, főleg az angol, sok szakirodalom csak angol nyelven érhető el, ráadásul a diploma átvételéhez mindenképpen kell nyelvvizsga is. Nálunk a PTE-n pl egy középfokú nyelvvizsga kell vmelyik tipikus nyelv egyikéből (pontosan nem tudom, de talán angol, német, francia, olasz, spanyol) ÉS emellé egy középfokú szakmai nyelvvizsga angol nyelvből. Nyilván csak a magad dolgát könnyíted meg, ha az általános nyelvvizsgád már megvan, és ha ez esetleg angol nyelvből van, akkor könnyebb lesz a szakmait is megszerezni.


Magánélet: miért ne lenne? Nem könnyű az egyetem, oké, de azért ne hidd, hogy ide csak olyanok járnak, akik 24/7 tanulnak és semmi egyebet nem csinálnak. Igen, le kell mondani dolgokról, ez nem az a hely, ahol vizsgaidőszak kellős közepén elmész bulizni, mert péntek van, itt sajnos előfordul, hogy karácsonykor tanulni kell sőt, 27-én vizsgázni menni sem nagy kunszt. De azért ez nem egyenlő azzal, hogy nincs magánéleted. Nekem is van és másnak is, sportolni is eljárok, akár néha bulizni is. Ha nem lehetne, akkor nem létezne ember, aki ezt önszántából csinálná...

2018. jan. 11. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kommenteket!

Irodalomból azért kell emeltet tennem, mert én humán osztályba járok és kötelező nekem.

Viszont akkor lehet az egyetemről lemondok fájó szívvel és marad az OKJ.

Kémia emelt az nem hiszem, hogy menne nekem.

2018. jan. 11. 22:40
 6/35 anonim ***** válasza:
100%
Jajj ne szórakozz már. Most orvos akarsz lenni vagy nem? Ha igen akkor kihagysz egy évet érettségi után és akkor megcsinálod az emelt kémiát is. De ilyen hozzáállással nem sokra fogsz menni.
2018. jan. 12. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
100%

Én sem értem, miért mondanál le róla, ha tényleg orvos akarsz lenni?

Leteszed szépen 12. végén az emelt bioszt minél jobbra, kihagysz egy évet, közben elmész melózni esetleg, és készülsz az emelt kémiára vagy fizikára. Lesz rá 11 hónapod, annyi idő alatt majdcsak összekapod magad.

És igen, meg lehet csinálni ennyi idő alatt bőven még a 0-ról is.

2018. jan. 12. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
100%
Nem akkora szám az emelt kémia, hogy emiatt lemondj arról, amit állítólag igazán szeretnél. Ha úgy érzed, hogy már erre sem vagy képes, akkor hogy lennél mondjuk egy biokémia szigorlatra az egyetemen? Soha nem voltam jó kémiából, utáltam amennyire csak lehet, számomra is olyan megugorhatatlan akadálynak tűnt anno, de aztán mégis sikerült. Most vagyok ötödéves, százszor nehezebb vizsgáim voltak az emelt kémia óta, most már csak mosolygok magamon, hogy milyen nagy számnak gondoltam, pedig aztán az sem igényel többet egy kis szorgalomnál. Minden anyag elérhető a neten, csomó könyvet adtak ki, ami erre készít fel. Neked annyi dolgod van, hogy leülsz és megtanulod. Nehogy már ilyen hülyeség miatt add fel... hidd el, lesznek sokkal sokkal rosszabb vizsgáid az orvosin, ahol majd azon fogsz csodálkozni, hogy hogy tudtál ennyire megijedni egy érettségitől. Viszont az orvosin sincsen megugorhatatlan akadály, én sem vettem észre, hogy az ország legokosabb fiataljai lennének az évfolyamtársaim, egyedül átlag feletti szorgalom és akaraterő kell.
2018. jan. 12. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne kötelező az irodalom emelt mert humán osztályba jársz? A törvény világosan kimondja hogy ez egyedül a te döntésed hogy melyik tantárgyból milyen szinten érettségizel, senki nem szólhat bele.
2018. jan. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
100%

100/1997. (VI. 13.) Korm. rendelet

az érettségi vizsga vizsgaszabályzatának kiadásáról, 6.§, 1. bekezdés: "A vizsgázó - függetlenül attól, hogy a középiskolában milyen szintű vizsgára készült fel - dönt abban a kérdésben, hogy középszinten vagy emelt szinten tesz érettségi vizsgát az egyes vizsgatárgyakból."

2018. jan. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!