Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha igazoltan nem mentem el...

Ha igazoltan nem mentem el vizsgázni akkor az a vizsgalehetőségem nem úszott el?

Figyelt kérdés
Tegnap lett volna egy vizsgám az egyetemen, amire betegség miatt nem tudtam elmenni de már leadni se tudtam sajnos ezért "nem jelent meg"-ként lett minősítve. Jövőhéten van az utolsó vizsgalehetőség ebből a tárgyból. Ha bemutatom az orvosi igazolásom akkor nekem még továbbra is van két lehetőségem mert igazoltan nem jelentem meg, vagy az az alkalom már elúszott és csak a 3. azaz utolsó vizsgalehetőségem maradt? Illetve az igazolást kinek kell odaadni? Mert sosem voltam még ilyen szituációban.

2018. jan. 12. 00:14
 1/5 anonim ***** válasza:
91%

Nálunk 1x lehet még menni, ha megbuksz az elsőn és 1x még mellé, ha javítani szeretnél. Ezen kívül semmit sem vesznek figyelembe, lehetsz te beteg vagy akármi. Egyetlen egyszer volt olyan jóindulatú az egyik tanárunk, hogy nem írta be a vizsgajegyet a következő alkalomig az egyik diáknak, és az a jegy lett utólag beírva az alkalomra, amit a másik vizsgán szerzett, de azt is mindenki mélyen elhallgatta, csak az adott hallgató tudta, még mi, barátok. :D

Viszont alapvetően nem veszik figyelembe, senkit sem érdekel, hogy miért hiányoztál, sem előaadáson, sem vizsgán. Egyedül csak akkor számít, ha pl utólag akarod passziváltatnia féléveded, mert mondjuk olyan súlyos baleseted volt, hogy nem tudod folytatni az adott félévben a tanulmányaidat, de az sem második esély, csak tárgytörlés.


Sajnos itt már nem egy ember vagy ilyen szempontból, hanem egy Neptun-kód.

2018. jan. 12. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk számít, tekintve hogy aki igazolatlanul nem jelenik meg vizsgán pénzbüntetést kap, amiért lefoglalta más elől a helyet. Viszont aki orvosi ogazolást visz annak nem kell fizetni és a vizsgaalkalom se vesz el. TO-nak és a tárgyfelelősnek írj, aztán segítenek, hogy kinek add le az igazolást.
2018. jan. 12. 05:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem teljesen értem a kérdésedet. Ha nem mentél el vizsgára, akkor nem vész el vizsgaalkalom, csak pénzbüntetéssel honorálják. Viszont azért, mert neked még van 2 vizsgalehetőséged a félévben, senki nem fog kiírni neked még 1 vizsgát, hogy kihasználhasd mind a 3-at.
2018. jan. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Tanulmányi osztáyra főleg és vagy az adott tanárnak viszed be. Ott leadminisztrálják, nem lesz pénzbünti, és nem úszott el lehetőség, de azért a legjobb ha a jövőheti vizsgán inkább átmész.
2018. jan. 12. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

A dolog így működik a legtöbb felsőoktatási intézményben:

- A vizsgák száma egy tárgyból egy félévben limitálva van.

- Ha igazolatlanul nem mész el, akkor ez a szám csökken, szóval kevesebb alkalmad lesz vizsgázni, kvázi büntetésként, és esetleg még fizetned is kell.

- Ha igazolod, akkor viszont nem számít ebbe bele, továbbra is ugyanannyi lehetőséged marad.

- Összesen egy tárgyból 6 elégtelened lehet, utána elbocsátás. Ez nem intézményfüggő, hanem a felsőoktatási törvény alapján mindenhol így van. Viszont ebbe csak és kizárólag a valódi 1-esek számítanak bele, az, hogy nem mész be, semmiképpen sem, még igazolatlan esetben sem.


Az pedig egészen biztosan mindenhol igaz, hogy az intézmény nem hirdet meg plusz vizsgákat, mert valakinek még van vizsgalehetősége. Csak az első vizsga lehetőségét köteles biztosítani az intézmény, a többi már csak opció, ha szerencséd van, akkor beférsz, egyébként nem.

2018. jan. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!