Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Idén felvételizem (2018) és...

Idén felvételizem (2018) és eléggé izgulok mert itt van mindjárt az írásbeli, persze nem stresszelem túl de azért mégis. Esetleg valaki aki már megírta tud tanácsot adni vagy aki idén írja az leírná hogy hova akar menni stb? 14/L

Figyelt kérdés

2018. jan. 12. 20:21
 1/6 anonim válasza:
Az a fontos hogy ne stresszelj. Én már 11.es vagyok szóval nem most írtam/fogom írni. Azért nem izgultam, mert ahova első helyen jelentkeztem oda nem kellett, de a többihez igen. 70 pontom lett (tudom kevés, de az én hibám volt mert nem olvastam el rendesen a feladatot. Inkább olvasd el többször és értsd meg aztán utána állj neki). Magyarom 37 lett, matekom 33. Neten vannak régebbi felvételik, azokat töltöttem ki gyakorlás gyanánt, sokat segített. Ajánlom neked is (; Igazából ennyi, ha még valami érdekel nyugodtan írj privit
2018. jan. 12. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Tavaly írtam. Telibe sz@rtam az egészet, lett egy 75 pontom, és össz 3 lapot ha kitöltöttem gyakorlás gyanánt. Akinek minimális esze van, annak menni fog, akinek meg nincs, az nem ebben az egy hónapban fog szerezni vagy bemagolni a négy éves anyagot. Ha rendesen tanultál eddig, akkor nincs mitől tartanod. Mellesleg oda vettek fel, ahova eredetileg szerettem volna.
2018. jan. 12. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hát az előzővel nagyon nem értek egyet, hogy lehet ilyet írni? A felvételi feladatsor az egyáltalán nem attól fühg, hogy sikerül, hogy eddig az iskolában hogy és mennyit tanult. Sokkal jobban hasonlít a kompetencia felmérések feladattípusához. Kézségeket mér, amiket persze célzott feladattípus gyakorlással lehet fejleszteni. De azért nem hülyézzük már le azt a sok esetben iskolában 4-es, 5-ös tanulót, akinek nem sikerül jól pl a matek központija, mert nem matek beállítottságú. Aki lazán írt 70-75 pontot az örüljön, hogy neki ilyen egyszerű.


Kérdező: Most már tényleg próbálj lazítani, max még nézegess iskolákat, ha még nincs minden kategóriából (nehéz, közepes, könnyű bejutni) olyan iskola ami tetszik,ahová szívesen mennél. Ha van, akkor hidd el nincs min izgulni, valamelyikbe biztos felvesznek.

2018. jan. 13. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felejtsd el azt, hogy ezt most miért írod. Nem olyan nehéz bejutni sehova, mint amilyennek látszik. Az utolsó pillanatban, tényleg, ne érdekeljen az egész. Csak csináld meg lelkiismeretesen, odafigyelve az időre.

Egyébként tavaly írtam, és most Budapest egyik legjobb gimnáziumába járok.

2018. jan. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!! Tudom az nagyon fontos,hogy ne stresszeljem túl,remelem menni fog :D
2018. jan. 13. 11:24
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Szard leeeeee. Menj úgy oda, hogy eddig a beledet is kitanultad azért, hogy egy jó központit írj, te mindent megtettél, csak jól sikerülhet ezek után. És egyél étcsokit:) (by: egy lány, aki tavaly ellentétesen gondolkodott és ezért rendesen elbaszta a felvételit)
2018. jan. 14. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!