Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » S. O. S.! 60 oldalnyi törit...

S. O. S.! 60 oldalnyi törit hogy tanuljak meg 2 nap alatt?

Figyelt kérdés

A nagy földrajzi felfedezések...

Kedden tz-t írunk és én nagyon szeretném ötösre megírni, mert már elegem van belőle, hogy kettes vagyok töriből.

Hogy tanuljam meg 2 nap alatt?

Van valamilyen módszeretek erre? Hiába figyelek órán, itthon hiába olvasom hangosan órákig, egyszerűen nem megy a fejembe.

Mit csináljak?



2018. jan. 13. 19:41
 1/5 anonim ***** válasza:
Alternatív tanulástechnikák, mindmap például sokat segíthet.
2018. jan. 13. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

készíts vázlatot

úgy rövidebbnek tűnik


nekem mindig működik, de 60 old. az elég sok de ne így állj hozzá hanem hogy milyen jo lenne vegre egy 5-os

2018. jan. 13. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
előbb kellett volna gondolkodni. amúgy olvasd fel magadnak, játszd el hogy előadást tartasz az anyagból vagy tegyél úgy mintha te lennél a tanár és magyarázd el. nekem ezek nagyon szoktak segíteni
2018. jan. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Először olvasd el egyben az egészet. Utána kezdd el újraolvasni, és színessel emeld ki a kulcsszavakat (évszámokat, fontosabb helyeket, személyeket). Utána már csak ezeket tanuld meg.
2018. jan. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Színek, színek és színek!

Emeld ki a LÉNYEGET, szavakat, amikről beugrik az anyag többi része. Aztán az olvasgatás, hangosan és magadban is, valamint a rövid jegyzet készítése. Máshogy sajnos nem lehet tanulni. Következő tz előtt pedig fontold meg az óráról órára tanulást. (Ha alapból ezt teszed, akkor bocsánat.)

És ami szerintem még nagyon jó tanács: NE magolj. Nyilván vannak beseggelendő részletek, de azt leszámítva értsd meg az anyagot, értsd miérteket, az összefüggéseket, a dolgok mozgatórugóit. Nekünk az elejétől fogva ezt mondta a tanár és ennek megfelelően is tanít.

2018. jan. 18. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!