Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Reál vagy humán? Milyen...

Reál vagy humán? Milyen irányban tanuljak tovább?

Figyelt kérdés

Mindig ezt a két kategóriát nevezik meg az emberek. Főként azok, akiknek a matek nem megy. Gyorsan eldöntik, hogy ők humán beállítottságúak, csak ez érdekli őket.


Na de mi van velem? :D


Jó vagyok matekból, és szeretem is, mert logikus és gyorsan megértem, nem kell sokat tanulnom, ellenben például a törivel.

Azt nagyon sokat tanulom, mégis csak gyenge 4-es vagyok belőle... pedig érdekel is.


Az irodalmat nagyon nem szeretem, a verselemzés meg ilyen szubjektív dolgok nagyon távol állnak tőlem.


A nyelvtant viszont szeretem és nagyon könnyen megértem. Nálam ez is a logikus gondolkodásból jön... például a mondatelemzés nekem mindig tök egyértelmű volt, nem is értettem, minek bemagolni annyi szabályt.


Idegen nyelvekből is nagyon jó vagyok, angolból már felsőfokúm van, a másik nyelvemből pedig országos 3. voltam tavaly 11.-esként.


Én úgy vettem észre, hogy általában, aki a matekot könnyen átlátja, annak a nyelvek is jól mennek, hiszen ott is a logikát kell megérteni, nem magolni.

De a nyelveket mégis a humán kategóriába sorolják.


Humánnak semmiképp nem nevezném magam, mert ugye az irodalmat gyűlölöm, töriből meg vannak, akik sokkal könnyebben tanulják az anyagot.


De reálnak sem teljesen, mert mondjuk kémiából, fizikából ugyan nem voltam rossz, de nem is érdekeltek különösebben, elég volt az a pár év.


Tehát a matek és a nyelvek, amikkel szívesen foglalkoznék... meg mondjuk az info. :)


18L vagyok


2018. jan. 14. 19:08
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Közgazdástan? :) Matek, idegen nyelveket bőven tanulhatsz hozzá, nincs természettudományos vonatkozása. Vagy ahogy írtad, informatika :D
2018. jan. 14. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Mintha engem jellemeztél volna. Ha érdekel az infó, tökéletes választás.
2018. jan. 14. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Estádio de Felchút ***** válasza:
Gazdaságinformatikus?
2018. jan. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!