Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van, aki amiatt hagyta ott az...

Van, aki amiatt hagyta ott az egyetemet, mert annyit volt beteg és nem tudott rendesen készülni?

Figyelt kérdés

Lázasan nem lehet vizsgázni...

De itt meg nem az van, hogy bepótolod, itt bukás van, csúszás.

Már egy évnél járok, mert tavaly is rengeteget voltam beteg.


2018. jan. 20. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Így nem lehet élni. Ez nem egyetem kérdése, ez már több ennél. A munkaadó sem lesz kíváncsi a folyamatos betegszabadságokra..


Én is sokat voltam beteg, mert nagyon legyengülve kezdtem az egyetemet (anorexia). De mindig mentem be órára, pontosan azért, hogy ne maradjak le az anyaggal, mert akkor elvesztem... Mindig győzött a kötelességtudat a gyengélkedés helyett. Nem azt mondom, g legyél mazo, de azt szánalmasnak tartom, ha egy felnőttet ledönt egy kis hőemelkedés. Vegyen be coldrexet/aspirint/neocitrant, ha tud, szusszanjon pár órát, aztán irány be. Megelőzésre meg egyen normális ételt szemét helyett és/vagy szedjen vitamint, meg mozogjon. A lázas állapot amúgy is kicsinálja a szervezetet hosszú távon... Ha mostanában nem csak 1 naposak lennének a betegségeim, azok is csak évente egyszer kb, akkor száz, hogy kivizsgáltatnám magam...

2018. jan. 21. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hát, szerintem meg aki lázas, meg beteg, az maradjon otthon! Ne betegedjen rá és esetleg ne fertőzztön végig még 100+ embert!

Igen, nálam nagy szerepet játszott a szakváltásban az, hogy még első év tavaszán a szorgalmi időszak második felében végig beteg voltam (voltam kórházban is). Persze teljesen lemaradtam, és egyik fő tárgyam sem sikerült:( A következő félévben így alig vehettem fel tárgyat, éreztem, hogy megrekedtem és teljesen elment a kedvem az egésztől. De a szakváltás nagyon bejött, nagyon szerettem:)

2018. jan. 21. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Én most vagyok 2-3 hete nagyon beteg, de 40 fokos láz, influenza.

Tavaly meg zh időszakban voltam naygon betg.

Akárki akármit mond, ez rábyomja a bélyegét.

Otthon maradnék, de holnap is muszáj mennem, utolsó lehetőség.

2018. jan. 21. 10:28
 4/5 anonim ***** válasza:
Én is betegeskedtem. A stressztől. Ott is hagytam a fenébe az egészet. Nem igaz, hogy a munka világa rosszabb lenne. Én jobban élvezem.
2023. ápr. 23. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ja, s egyetemen van olyan tanár, akit abszolút nem érdekelt a betegség, ha 1 alkalmat hiányoztál már nem adta meg az aláírást. Köszi szépen. Munkavilágában hol van ilyen?
2023. ápr. 23. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!