Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek, ha rosszak a...

Mit tegyek, ha rosszak a jegyeim, és ezért át akarnak rakni a szüleim egy másik iskolába?

Figyelt kérdés

Ez az első évem a gimniáziumban. 3-4-es tanuló vagyok, főleg a 3-as dominál a bizonyítványom tartalmában, de sajnos egy kettes is lesz benne.


A szüleim megfenyegettek, hogy ha nem leszek 4-5-ös tanuló, akkor ki vesznek az iskolából, és egy szakmunkásba raknak át. A gond az, hogy az a városban a legveszélyesebb körülmény a tanuláshoz. Elég különc vagyok ráadásul, és tudom hogy ott nem sokáig bírnám.


A szüleim nem értik meg, hogy egyetemre szeretnék menni. És nem nem törődnek vele, hogy az általános suliban az osztályom miatt lettem visszahúzódó, mert elegem volt az ottani drámából és a mű emberekből. Sosem gondoltam volna hogy egyszer lesz egy ilyen jó osztály közösség, ahol jól érzem magam, és ahová örömmel megyek be reggelenként.


Egy ellenségem van csak.. Az pedig a tanulás. Igyekszek tanulni, ahogy csak bírok, de az anyám és apám minden egyes nap ha hazaér, azzal kezdi hogy egy semmire kellő ember vagyok, és amint lehetőségük lesz rá, ki....nak a házból. Mindig bennem van a motiváció hogy tanuljak.. És ezzel rombolják le. Hogy sírásig csesztetnek vele.


Mit tegyek? Hogy mondjam meg nekik hogy vagyok annyira érett már hogy ott tanuljak, ahol én szeretnék?

Hogyan tanuljak? Megköszönném a tanulási tanácsokat, mert már nagyon kétségbe vagyok esve... Szeretnék még bizonyítani nekik az évvégi eredményeimmel. De félek, és remegek ha csak az iskolára gondolok ezek miatt...


2018. jan. 21. 10:17
 1/2 A kérdező kommentje:
15/f, bár nem hiszem hogy ez számít bármit is
2018. jan. 21. 10:21
 2/2 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam sajnos ugyanez a helyzet.

Tudom,hogy milyen rossz,amikor ilyeneket mondanak,meg folyton a fejedhez vágják,hogy egy semmirekellő,lusta alak vagy.

Csak azt tudom mondani, hogy beszélj velük. Mond el nekik azt,amit ide leírtál. Sajnos nincs jobb ötletem.

14/L

2018. jan. 21. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!