Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetem mellett tudnak a...

Egyetem mellett tudnak a hallgatók tudnak dolgozni?

Figyelt kérdés

Most fogok 22 évesen egyetemre menni Szeptembertől. Eddig nagyon lelkesen készültem de a napokban tudatosult bennem az hogy az eddig anyagi/ennél fogva teljes függetlenségemnek vége szakadhat. Eddig 8 órában dolgoztam, eltartottam magam és a saját életemet éltem, de most egyetem mellett majd nem tudom hogy lehet belesűríteni a napomba az órákra járást, a tanulást, és a munkát, amiből megélek. Szüleim azt mondják hogy támogatnak és nem kell dolgoznom amíg tanulok de nem is szeretném leterhelni őket és amúgy is, egy kis önzőség is társul (nagyobb részt) hogy folyton apám el fog számoltatni, meg kell mondani mit mire költök.....stb Régen is mindig ezt csinálta és attól tartok hogy ez helyzet fog előállni megint.


Tehát a kérdésem lényege hogy van olyan egyetemista aki saját magát eltudja látni és be tudja osztani az idejét (hogy mellette azért élete is marad) és meg tud élni az egyetem mellett? Van olyan aki ezt csinálja? ÉS mennyit dolgozik? Vagy ez lehetetlen? Aki egyetemre jár azt mindig támogatja valaki anyagilag és lehetetlen az önellátás?


Ha ez számít valamit, biológia szakra megyek.



2018. jan. 23. 14:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetem, szak, órarend és tanárfüggő.

Általánosságban heti 20-25 óra menni szokott az embereknek, ennél több már csak a tanulmányok/órára járások rovására.

A vizsgaidőszakban viszont elég húzós, ott általában részemről szükség volt a munkaadó rugalmasságára is.


Mondjuk én azért azt javasolnám, hogy az első félévedben készült úgy, hogy nem dolgozol, vagy csak alkalmi munkákat. Aztán majd meglátod.

2018. jan. 23. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nagyon szak-és emberfüggő. Írtad ugyan, hogy bioszra szeretnél menni, de egyrészről egyetemek között is lehet különbség, másrészről hiába lenne elegendő szabadidőd, lehet az órarended nem fogja ezt engedni (például sok lyukasod lesz). Nem tudom persze máshol hogy van, nálunk van egy fix órarend, senkit nem érdekel, hogy iskolán kívül milyen egyéb elfoglaltságod van (ami úgy érzem jogos, hiszen ha valaki egyetemre jelentkezik, akkor annak kell első helyen állnia). Ráadásul előre sem tudsz kalkulálni, mert az órarend minden szemeszterben változik. Egyéni tanrendet pl nálunk senki nem kap munkára hivatkozva. Az egyetlen, amiről hallottam, az az volt, hogy vkinek gyermekei voltak már, de neki a 2. diplomája volt már ez és az első szervesen kapcsolódott ehhez. És kiemelném azt, hogy gyakorlatok terén az illetőnek órarend szerint mindig jelen kellett lennie, ahogy mindenki másnak is. Nem lesz ráírva senki diplomájára, hogy "az enyém többet ér, mert én részt vettem minden gyakorlaton, bezzeg Gipsz Jakab, aki nem tanult meg titrálni, mert épp rituális csillámpóni rajzoláson volt". Érted a problémát.

Ráadásul a te szakod elég gyakorlatorientált is lenne, magadnak tennél kárt, ha vhogy engedélyeznék, hogy ne kelljen részt venned mindenen (bár sztem ilyen nem létezik).

Ez viszont nem azt jelenti, hogy nem fogsz tudni egyáltalán dolgozni, hanem azt, hogy nem 40 órás fix munkahelyen. Aki heti 40 órában tud egyetem mellet dolgozni, az vagy amúgy is posztgraduális képzésre jár (tehát direkt már diplomás, dolgozó embereknek találták ki), vagy talált olyan levelezőt, ami pl hétvégén van.

2018. jan. 23. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Hát figyelj én nappalisként jog mellett dolgzom. Időbeosztás kérdése. Ha sikerül jól beosztanod magadnak és fegyelmezetten tartani is akkor simán megy. Szorgalmi időszakban nekem nem olyan vészes az a napi 4 óra, vizsgaidőszakban meg igyekszem úgy alakaítani a melót is, hogy beleférjen. Hála istennek viszonylag rugalmas a munkaidőm és jófej a főnököm plusz nem fizikai munkát végzek hanem egy irodában excel táblákat böngészek meg szerződéseket nézek át.

Szóval szerintem belefér, a jó időbeosztás a kulcs. Ha az megvan minden sikerül.

2018. jan. 23. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim válasza:
100%
Én próbáltam dolgozni nappali mellett. Nem voltam sikeres benne. Éjszaka dolgoztam napi 8 órát és kómásan jártam be a suliba. Nem volt támogatás, ezért muszáj volt a 8 órás meló. Többen tanácsolták a levelező szakot, mert látták, hogy szenvedek, de nem adtam fel. Majd később a nyarakat külföldi melóval töltöttem. Kettő, majd a végén már évi négy hónapot, ami a nyelv tanulásban is segített. Ott megkerestem az egész évre valót. A suli mellett nem éltem nagy lábon. Most már igen, tehát megérte.
2018. jan. 24. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim válasza:
100%

Fárasztó, de lehet. Általában 1ig volt órám, utána tudtam diákmelózni. Hétköznap 4-5 napot mentem, szombat vasárnap akár egész nap.

De viszont elsö évben nem tudtam (bár annyira nem is akartam). Legyen tartalékod, mert elsö évben még uj minden, magával ragad a fösulis élet, bulik. De utána már össze lehet hozni mindent.

2018. jan. 25. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!