Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit gondolsz arról, hogy...

Mit gondolsz arról, hogy megéri erős gimibe járni vagy sem?

Figyelt kérdés
Elgondolkodtál már azon, hogy teljesen feleslegesen kínozzák a szülők bivalyerős gimikkel a gyerekeket, ahol megkövetelik, hogy mindenből maximumot hozzál, ahelyett, hogy választanának egy közepesen jó gimit, ahol simán összeszeded a kitűnőt, miközben arra az 1-2 tárgyra ( a legtöbb gyerek max 1 tárgyból emeltezik, szinte csak orvosira kell két emelt szint), szóval arra az 1-2 tárgyra ráfekszenek és feleannyi energiával jutnak be ugyanarra a szakra, ahova a bivalyerős gimiből a másik?
2018. jan. 23. 21:54
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

Hát kezdjük ott, hogy emelt szint kell nagyjából minden értelmes szakra feltéve, hogy el akarod végezni. Folytassuk ott, hogy emelt szint a pontok miatt kell minden értelmes egyetemre, feltéve ha be akarsz kerülni.

Viszont éppen azért találták ki a gimi felvételit, hogy olyanok kerüljenek erős gimibe, akik bírják.

Mert hát lehet, hogy a gyengébb sulikból feleannyi energiával "jutnak be" ugyanarra a szakra a pontrendszer miatt, viszont arra nem gondoltál, hogy azt a szakot el is kell végezni. Nem véletlenül van az első két egyetemi évben 50-70%-os lemorzsolódás.

2018. jan. 23. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
57%

Nekem nem éri meg.

Egy rendes középszintű gimnáziumban is felkészítenek közép és emelt szintű érettségire egyaránt. Arról nem is beszélve, hogy tele vannak jól képzett pedagógusokkal. Felesleges olyan helyre menni, ahol túlterhelik a gyerekeket. Nem biztos, hogy az a gyerek többet fog tudni érettségin, mint az aki egy átlagos gimibe ment. Mellette a jegyei is rosszabbak lesznek egy átlagos gimihez viszonyítva.

Én mentőtisztnek készülök, de egy átlagos gimnáziumban tanulok. Szerintem eléggé kiemelkedő teljesítménnyel bír az iskola. Pedagógusok átadják a megfelelő tudást. (jó, azért van itt is, mint mindenhol 1-2 kivétel) 4,5 a tanulmányi átlagom és nem vagyok túlterhelve. Mellette még edzés is belefér.

Nyelvvizsgára való felkészítés is kiváló. 1 év alatt zökkenőmentesen leteszed a középfokú nyelvvizsgát.


Szóval a véleményem: Nem, nem éri meg befektetni az időmet egy erősebb gimibe, ahol nem sajátítok el több tudást, mint egy átlag gimiben. Még több butasággal tömik a fejünket. Egy átlag gimnáziumban is fel tudsz készülni az emelt szintű érettségire. Részemről ENNYI!

2018. jan. 23. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:

ha bekerülsz az egyetemre,onnan már csak kitartás kell

egyetemet otthagyók: nem ilyen siralmas a helyzet,sokan nem azért hagyják ott az adott szakot,mert buták,hanem mert rájöttek, hogy nem azt adja,amit elvártak, vagy időközben megváltoztak a prioritásaik.

Én is otthagytam egy egyetemet, pedig nem voltak rossz jegyeim,de rájöttem, hogy nem ezt akarom 50 évig csinálni,csak olyan erős volt a családi nyomás, hogy elhittem, hogy nekem az kell.

És mi történt?Semmi

Átmentem egy másikra,elvégeztem és kész, élek,virulok.

2018. jan. 23. 22:30
 4/19 A kérdező kommentje:
egyeske pont ez mondom, max 1-2 térgyból kell emelt,arra meg rá tudsz feküdni,akármelyik gimiben
2018. jan. 23. 22:37
 5/19 anonim ***** válasza:
67%

Van, akinek az erős a jó, a közepesben unatkozna, és az egyetem nagyobb szenvedés lenne neki. Jóként léptem be, jobbként távoztam.

A maximalizmus pedig egy olyan hiba, amit nyelvtanulás során le kell vetkőzni.

2018. jan. 24. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az előzővel, akinek van esze és van szorgalma, annak csak jót tesz, ha megdolgoztatják az agyát - mikor tanuljon, ha nem a gimis éveiben?

Más: budapesti TOP10 gimibe jártam, majdnem kitűnő voltam, versenyekre jártam stb., a családom egy része mégis mindig azt mondta, milyen sokra vihetném, ha csak egy kicsit is szorgalmas lennék:D - és annyiban igazuk volt, hogy egyáltalán nem volt megerőltető az anyag. Nyelveket meg emelt szintre azt a két tárgyat sokat tanultam, de középszintre és a nem érettségi tárgyakra szinte semmit. Volt társadalmi életem mellette stb. Szóval akinek olyanok a képességei, annak egyáltalán nem "kínzás" (pedig én sem vagyok egy zseni:D)

2018. jan. 24. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Versenyistállóban kezdtem, költözés miatt közepes gimibe vettek fel 11-12-be... Nagyon tartottam attól, hogy nem lesz elég a tudásom az érettségihez, nem készítenek fel (430 fölött kellett teljesítenem, ez már akkor is evidens volt)


Őszintén? Az elit gimik az oktvre meg az ilyen szarokra jók. Persze, tanulsz egy csomó dolgot részletesen meg mindig stresszelnek a vérszigorral... De!

1. A középszintű érettségi egy vicc. 5 tárgyból te simán le tudsz vizsgázni gyönyörűen, kapsz tételeket előre, a feladatok típusfeladatok, a nyelvi érettségiket gyakorolni kell, a matekot meg lehet érteni, a magyar egy szövegértés és egy elemzés, szánalmas... A törihez meg van egy csomó segédanyag, meg lehet tanulni, ahogy a többi tárgyat is.

2. Az emeltre te soha a büdös életben nem fogsz jól felkészülni huszadmagaddal. Mert x nem érti ezt, te nem érted azt, tétel nincs, otthon is kell gyűrni... Oké, oké, pénzbe kerül, de milliószor egy magántanár. Mondjuk nekem nem volt, nem éreztem szükségesnek, mert bioszból emelteztem és minden világos volt, csak egyszerűen az akkori adagokhoz képest kicsit sok.

3. Mi az anyámnak kellene minden másból 110%-ot tudni? Mármint... Nálunk a földrajz olyan volt 9.-ben, hogy ráböktek a térképre, mondanod kellett a kontinenst, az országot, a fővárosát, helyenként a beszélt nyelvet és a fizetőeszközt. Ahányat nem tudtál, annyival rosszabb jegy, amíg el nem fogyott, meg amíg úgy nem gondolta, hogy elég. Na most, arra az egy k... órára volt, hogy elment az egész napom. És nem, nem akartam és nem is akarok a földrajzzal semmit kezdeni, azt leszámítva, hogy egy szintig alapműveltség és fun ezt meg azt tudni. De nem a többi rovására!


A másik gimiben pedig megkaptuk az anyagot a középszintű színvonalon, az érettségi tárgyakból volt egy halom házi, órán kidolgozgattuk a tételeket, a többit meg mindenki intézi fakton magának. Meg órák után vagy otthon. Nekem ez sokkal élhetőbb volt, kevesebb stresszel. Jobban támogatom ezt és tudom, nagy nevű gimik (A-R-T meg pár vidéki) ide vagy oda, több a lé, mint a hús.



Egyetemen meg úgy is belédverik és általában kitörölheted az emeltes tudásoddal is, mert az első 2 hónapig(inkább 2 hét) elég 😀


Ja, amúgy 440 pontom lett kereken, szóval annyira azért mégsem volt rossz az a gyenge gimis téma.

2018. jan. 24. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy mindenhol bírtam. Az erősben is, biosz-kémia specen, a másikban meg főleg. Csak más volt a hangulata, más élmény maradt meg... Nem mondom, hogy feltétlenül szép kis "gyerekkorra", emlékeznék vissza, ha maradtam volna, pedig nagyon sírtam akkor miatta, hogy nem jónevű gimiben végzek és jaj mi lesz velem..:D


Azért nem mindegy úgy, hogy az ember 12 évig minden évben tanult és utána is még 6-8 évig minden évben padban ül. Szerintem jobban befásultam volna, így kellemesebb volt egyetemre menni. Persze mindenki döntse el maga.:)

2018. jan. 24. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
68%

6-os vagyok: ja, az osztályközösség, a suli atmoszférája és a tanárok is szuperek voltak! Volt olyan osztálytársam, aki fel tudott készülni a nulláról felső fokú nyelvvizsgára 3 év alatt, különóra nélkül, a tanártól kapott plusz feladatokat - erre azért egy gyenge gimi nem nagyon képes. Az osztálytársam meg azóta is abból a nyelvtudásából él!


Egyáltalán nem volt izzadságszagú a gimi, de aki tud és van kedve hozzá, hadd haladjon! (Jó, persze, mi is egy rakás felesleges dolgot tanultunk, de ki nem?)

Nem kell riogatni, hogy egy TOP gimiben csak stresszelős lehet a hangulat és csak a szivatásról szólhat a suliélet.

2018. jan. 24. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Nem riogatás, csak nem ez fogja eldönteni, hogy az illető mennyire lesz sikeres az egyetemen, vagy mennyi esélye lesz TDK-t nyerni, "summa cum laude"-re, doktorira és a többire. Elenyésző az a tudás a későbbiekhez képest, én pedig úgy gondolom, megtanulni tanulni az ember máshol és máshogy is meg tud, ahogy a képességei is fejlődnek ugyanúgy (főleg, hogy a tárgyi tudáson kívül a maximumát eléri ez a folyamat amúgy is 12-14 éves korban, szóval akkor már inkább egy jó kis nyolcosztályos, vagy erős általános).


Nekem nem volt kellemes élmény a folyamatos nyaggatás és az egyszerre ezer dologra készülés, pedig alapvetően én is a "teher alatt nő a pálma" elvet vallom... De örülök, ha te másképp vagy vele.:)

2018. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!