Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan kell fogalmazásban...

Hogyan kell fogalmazásban bekezdést és befejezést írni?

Figyelt kérdés
Azt értem hogy el kell mondani hogy miről fogok írni a végén pedig összefoglalni miről írtam, de hogyan, akkor a fogalmazás tele lesz szóismétléssel meg ugyanazt mondjam el más szavakkal? Mondjuk eddig az esetek többségében megoldottam valahogy eme csúnya csalások nélkül, de nehezen, vagy csupán jó volt a téma.

2018. jan. 24. 21:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Legutóbb azt mondta a tanár a fogalmazásomra hogy hiányzik a bekezdés, pedig volt..

Most majd Hamletből fogunk esszét írni. Milyen adatokat lehet bekezdésbe rakni, azért gondolom semmitmondó ne legyen

2018. jan. 24. 21:31
 2/9 A kérdező kommentje:

És befejezésbe?

Hogy nekem miért tetszett, hogy ajánlom e vagy nem. Ezen kívül?

2018. jan. 24. 21:33
 3/9 anonim ***** válasza:

Olvass bele könyvekbe, hogy hogyan kezdik el a történetet és hogyan fejezik be. Pont az a jó a fogalmazásban, hogy bármit írhatsz, mert nincs rá szabály, hogy mit lehet és mit nem.


Pl. fogalmazhatsz költőibben is ha úgy tetszik: "Nyár volt. 32 fok. Emlékszem, hogy ezen a napon csöngetett be hozzám a postás. Ekkor még én sem tudtam, hogy mit fog hozni. Egy gyönyörű, fehér borítékba csomagolt levelet kaptam kézhez, melyre arany betűkkel az volt ráírva, "SZERETLEK"". (bevezetés vége)


Ebből lényegében ki is derült, hogy miről fog szólni a fogalmazás: Egy levélről, amit a nyáron kaptál kézhez, de hogy kitől kaptad és miről szólt, az majd a tárgyalásból derül ki.

2018. jan. 24. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ez jó! Viszont nem általam kitalált sztori..esszénél már más a helyzet :c
2018. jan. 24. 22:23
 5/9 A kérdező kommentje:
Az írást nem kellett volna kulcsszónak adnom XD
2018. jan. 24. 22:25
 6/9 anonim ***** válasza:

Tényleg nem :)

Fogalmam sincs mi a kötelező bevezetés befejezés lényege, pedig én is irtam annó ilyeneket.

2018. jan. 25. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Röviden összefoglalod miről fogsz írni a tárgyalás részben

A befejezesben pedig osszefoglalod a megállitasaidat.


Tehát: erről és arról fogok írni, dolgozatomban brmutatom xy akarmijét, aztan a végén a megállapitasaidat irod le par mondatban a szerzőről, főhősről. A lényeg hogy röviden pár mondatban,itt már nem állsz le részletesen fejtegetni


Hanyadikos vagy?

2018. jan. 25. 02:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
10. Nem olyan kevés, csak maximalista vagyok és nem tudom általában jól csinálom-e. Az a baj hogy még soha sem olvastam mások fogalmazását, vagy nem figyeltem meg eléggé, neten oldalakon sem írnak nagyon bevezetést, de most egyre több az esszé, majd kitapasztalom.
2018. jan. 26. 01:07
 9/9 anonim ***** válasza:

Szóval nem olyan kicsi :)

Akkor azért párat írtál már.

Mit mondott a tanár, mi a problémája?

2018. jan. 26. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!