Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Segítene nekem valaki az...

Segítene nekem valaki az érettségi jelentkezésben?

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy 2 éve érettségiztem. Abban az évben az emelt kémia és biológia érettséginek is nekikezdtem, viszont kémia írásbeli annyira rosszul ment, hogy nem láttam értelmét annak, hogy elmenjek szóbelizni és benne legyen a bizonyítványomban egy rossz eredmény. Tehát nem mentem el szóbelizni, ezért automatikusan elégtelent kaptam az említett vizsgára. Ezután tavaly javító vizsgát tehettem belőle ingyen, ekkor egyértelmű volt a helyzet. A kérdésem a következő: ha én ebben az évben is meg szeretném írni, akkor ez most kiegészítő (mert a bizonyítványban nem szerepel, csak tanúsítványom van róla) vagy ismétlő vizsgának (mert már van belőle eredményem) számít?

2018. jan. 25. 16:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ismétlő.
2018. jan. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2018. jan. 25. 16:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Hogy tehettél ingyen javító vizsgát? Legjobb tudomásom szerint az is a minimálbérhez viszonyítva rgy x összeg.
2018. jan. 26. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

A javító az egyetlen, ami ingyenes. Kétszer tehetsz javítót ingyen, ha jól tudom, utána az is fizetős.

Annyi, hogy a törzslapkivonatot kell leadni hozzá a kormányhivatalban.

2018. jan. 26. 08:44
 5/8 A kérdező kommentje:

Térítésmentes az érettségi vizsga a tanulói jogviszony ideje alatt az érettségi bizonyítvány megszerzéséig és az adott vizsgatárgyból az érettségi bizonyítvány megszerzése előtti, tanulói jogviszonyban tett sikertelen érettségi vizsga első javító- és pótló vizsgája. Térítésmentes továbbá a szakgimnáziumban az érettségi végzettséggel rendelkező tanuló részére egy szakmai érettségi vizsgatárgyból tett érettségi vizsga és első alkalommal a javító- és pótlóvizsga.


Minden más esetben a vizsgáért vizsgadíjat kell fizetni.

2018. jan. 26. 08:48
 6/8 anonim ***** válasza:

"Ezután tavaly javító vizsgát tehettem belőle ingyen, ekkor egyértelmű volt a helyzet."

Lehet, hogy neked egyértelmű volt a helyzet, de nekem, aki nem ismerem, ebből nem egyértelmű, hogy mi történt. Egyértelműen megbuktál másodszor is vagy egyértelműen átmentél? A költőiség kissé az érthetőség rovására ment.

2018. jan. 26. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Az volt egyértelmű, hogy javító vizsgának számított tavaly, mivel először elégtelen lett. Másodjára lett belőle normális eredményem, csak azért szeretném újracsinálni, mert még kéne pár pont arra a szakra, amire szeretnék menni. Most viszont nem volt magától értetődő számomra a helyzet, ezért tettem fel a kérdést.
2018. jan. 26. 09:34
 8/8 anonim ***** válasza:
Értem, így valóban ismétlő.
2018. jan. 26. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!