Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elte pszichologiara ez eleg?

Elte pszichologiara ez eleg?

Figyelt kérdés

Tudom rettentoen nehez bekerulni...viszont en ugy erzem igazan szeretnem es nagyon sokat tanulok erte..szoval tenyleg minden tolem telhetot igyekszem megtenni

Emeltezni fogok magyarbol es igyekszem minel jobb jegy es erettsegi eredmenyeket elerni

Tovabba van ket nyelvvizsgam is

Szerintetek van eselyem? Felek,hogy nem lesz annyi pontom es sajnos a szuliem nem tudnak finanszirozni az onkoltseges format..Tervezem h dolgozni fogok egyetem mellett,hogy ne a szuleim fizessek majd a kolit,de ehhez az kell hogy egyaltalan felvegyenek

Szoval szerintetek osszejonne az a bizonyos pont,amit a felvi 435nek hirdet,bar en mar 449rol is hallottam


2018. jan. 25. 21:14
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Nem annyira vagy képben.

A 435 az alapponthatár, amit előre meghatároztak, ez csak annyit jelent, hogy ez a minimum, ennél alacsonyabb biztosan nem lesz ezen a képzésen az államis ponthatár.

Amúgy eléggé nagy a túljelentkezés, a fizetős képzés sem szokott alacsony ponthatárú lenni, szóval arra sincs garancia, hogy oda felvesznek, mert nem könnyebb oda se bejutni.


Ha nincs elég pontod, de mindenképp erre a szakra akarsz járni ezen az egyetemen, semmi ciki nincs abban, ha egy évvel később újrapróbálod! Addig pedig lehet dolgozni, újraérettségizni stb.


Ha jók a tanulmányi eredményeid, jó lesz az érettségid, azért nem olyan nehéz ennyi pontot összeszedni. Minden évben többszáz embert vesznek fel az ország pszichológia képzéseire, szóval nem lehetetlen egyáltalán.

Csak ne stresszelj rá túlságosan, mert az ronthatja a teljesítményedet. Ne vedd ennyire komolyan!

2018. jan. 26. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Nem halaszthatok tobb evet,mert mar igyis voltam nulladikos.
2018. jan. 26. 15:56
 3/15 anonim ***** válasza:
Úristen, és akkor mi van? Van, aki negyven évesen jár egyetemre... Nálad egy-két év nem oszt, nem szoroz. Sokan már elvégeznek egy képzést, és utána mennek pszichóra, simán vannak 22-25 évesek, mikor elkezdik. Semmi ciki nincs benne.
2018. jan. 26. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

De ha halasztanek egy evet akkor sem valtozna a ponthatar, ha nem vettek fel aztan sem fognak

Es a fizetos szak is csak kb 1-2ponttal kevesebb

Szoval ha dolgoznek kemenyen egy evet es halasztanek akkor sem biztos h a fizetos sikerulne

Egyebkent meg ha tegyuk fel felvesznek allamira akkor egyetem melett is kemenyen kell dolgoznom majd, mert vannak tesoim akik szinten egyetemre jarnak es szegeny szuleimnek ez hatalmas teher.Szoval durva lesz,de vallalom es hiszek benne,hogy sikerul megvalositani az almom!

2018. jan. 26. 23:13
 5/15 anonim ***** válasza:
De ha halasztasz és közben ujraérettségizel, amit megtehetsz ősszel is meg tavasszal IS akkor sokkal nagyobb esélyed van bejutni. Írd meg 85 körülire a magyart, más tárgyat is maxolj ki 90 körülire és meglesz az.
2018. jan. 27. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

de nem fogok ujraerettsegizni..mert tudom h sem sikerulne jobban ha eloszor sem ment..inkabb most kell belehuznom

csak a masik baj meg az h hiaba tanulom ki a lelkem toribol ha a tanarno egy maradi konzervativ no aki megmagyarazhatatlan okok miatt negyesnel jobb jegyet ugysem ad ha ejszakaba nyuloan tanulok es tisztan mindenki elismeri h en irom a legjobb dolgozatokat az osztalyban es siman otosoket kaphatnek de csak azert mert neki nem tetszik h muszempempillam van es ezert lehuzza ajegyeimet szerintem egyaltanal nem igazsagos..most pedig kovetkezzenek a banto kommentek, hogy h merek en 18 evesen muszempillat viselni es stb..Versenyeket nyerek meg es elkepesztoen sokat tanulok szoval akkor hagy legyen mar olyan a kulsom,ami nekem tetszik..

2018. jan. 27. 14:45
 7/15 anonim ***** válasza:

Nekem az egyik barátnőm, aki pszichológiára ment,minkább csak két tárgyra feküdt rá, hogy majd azokat duplázza és csak azokat próbálta kimaxolni, a többire közepesen tanult.

Ha két tárgyból tudsz nagyon jó eredményt elérni (plusz ugye a többletpontok), akkor annyira nem fontos, hogy minden tárgyból kitűnő legyél/ kitűnő érettségit csinálj, mert akkor ugye csak az a két eredmény számít, nem is lesz fontos pl. a töri eredményed:)

2018. jan. 27. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:

Hogy erted h ket targyra fekudt ra ,hogy majd azokat duplazza?

Ha mondjuk en az angolt es a magyar emeltet valasztom akkor abbol kell minel jobb eredmenyt elernem erettsegin es a tobbinel csak aza lenyeg hogy meglegyen az otos vagy hogy gondoltad?Neharagudj,de nem ertem:(

2018. jan. 27. 19:05
 9/15 anonim ***** válasza:
Duplázás, amikor a te esetben pl csak az angol emeltet és magyar emeltet nézik, azokat osszeadják pl 90 magyar 85 angol =175x2=350 plusz az emeltekért járó 50+50=450!
2018. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Ekkor a többi eredményed nem számít, csak menj át rajtuk :D
2018. jan. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!