Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Orvosiról váltás pszichológiár...

Orvosiról váltás pszichológiára. Jó ötlet szerintetek egy elég intellektuális ember számára? Vagy miben lenne érdemes még gondolkodni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Sajnos a kérdés adja magát: 2013ban kezdtem az orvosit, csúsztam egyszer-passzíváltam, de most visszamentem és megint van tárgyam ami nem lett meg (hiába tanulom szét magam, csak többedjére sikerül egy 2est összekaparnom ha sikerül egyáltalán). Még az is a gond, hogy elég intellektuális, alkotó szellemű ember vagyok és úgy érzem az orvosi tönkretesz engem lelkileg. Egyre komolyabban gondolkozom szakváltáson, most ami felmerült bennem az a pszichológia szak, nem is lenne messze attól, ahol lakom. Szerintetek jó választás lenne? Ha nem, miben gondolkozzak szerintetek? (Légyszíves komoly válaszokat adjatok, elég komoly gond ez sajnos! Köszi előre is!)



2016. jan. 21. 17:41
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy teljesen érthető dolog. Az orvosi tényleg egy lélekromboló hely tud lenni.

Szerintem a pszichológia passzolhat hozzád ha tényleg igényt tartasz az gondolkodásra.

Rengeteg helyen lehet vele érvényesülni és sokféle munkát lehet általa végezni.

2016. jan. 22. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Azért ne állítsuk már be úgy az orvosit, mintha az nem lenne egy intellektuális szak! Az orvosit érteni kell, az összefüggéseket látni, és rendesen, szorgalmasan tanulni. Pont akkor bukik meg az ember, ha nem éppen intellektuális módon mindent beseggel, de nem érti, amit tanul. Mondom ezt úgy, hogy hat év alatt végeztem el az orvosit, mindössze kettő vizsgaismétléssel, és nálam aztán tényleg nehéz olyan embert találni, aki jobban utál magolni.

A pszichológia nem intellektuálisabb szak, hanem humán beállítottságúbb, szemben a meglehetősen száraz reál orvosival.

2016. jan. 23. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként, abban az esetben valóban jó a pszichológia, ha emberekkel foglalkozó segítő szakmát szeretnél űzni, de az orvosi túl reál neked.
2016. jan. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mivel önmagadról semmit sem írtál, sem arról, hogy a pszichológia szak miért merült fel benned és mit szeretnél vele kezdeni, lehetetlen válaszolni erre a kérdésre. Annyiból, hogy nem megy az orvosi, még nem derül ki, hogy milyen szakot lenne érdemes választanod helyette.


Egyébként nekem van olyan csoporttársam itt a pszichón, aki szintén az orvosiról jött át. De arra ne számíts, hogy az "intellektuális, alkotó szellemed" érvényesülhet, mert hiába nem olyan kemény a pszichológia, mint az orvosi, azért itt is kell tanulni, és az alapképzés a legkevésbé sem szól arról, hogy alkothass meg hogy kiéld a saját intellektualitásodat.

2016. jan. 23. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Hasonló helyzetben vagyok. Én is 2013-ban kezdtem az egyetemet (orvosit), másodéves szigorlataim közül az anatómiát nem sikerült teljesítenem. Pszichológián és vegyészmérnöki szakon gondolkodom. Az én esetemben az áll a pszicho mellett, hogy segíteni szeretnék az embereken. Ezért is választottam az orvosit első körben. Ugyanakkor elgondolkoztam azon, hogy a pszichoval elég nehéz elhelyezkedni. Sokkal jobb lenne egy olyan szak ilyen szempontból, ami a munkaerő piacon keresettebb vagyis vegyészmérnöki az én esetemben. Az az igazság, hogy ez egy nagyon nehéz döntés és senki sem hozhatja meg helyetted. Neked kell saját magad elgondolkodnod és rájönni arra, hogy mi a legjobb számodra.
2016. febr. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!