Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az én esetemben milyen döntést...

Az én esetemben milyen döntést hozzak egyetem terén? Kicsit hosszabb, de részletes poszt az igényekkel.

Figyelt kérdés

Szeretnék gazdaságinformatikát tanulni, azonban:


Semmiképp nem szeretnék kollégista lenni, és nem is vennének fel a kevés pont miatt. Így a következő lehetőség van:

-Nappali tagozaton BGE, viszont naponta másfél óra oda, másfél óra vissza tömegközlekedés

-Levelezői tagozaton BGE, viszont jóval kevesebb támogatás diákként (meg ide nem inkább dolgozó emberek mennek? Elegendő tudást ad a levelező képzés?)

-Nappali tagozaton Győrben/Székesfehérváron, viszont ott albérletet kellene néznem (havi max 40-45 ezer ft-ot tudok fizetni egy szobáért, ennyit tudok havonta félrerakni, kivitelezhető?)

-Duális képzés. Na erről túl sokat nem tudok, viszont ha jól tudom, gyakorlatiasabb, mint akármelyik másik képzés.


Tehát: Mennyire vállalható naponta 3 óra tömegközlekedés (vonat, busz, villamos)? Mennyire ad megfelelő tudást diploma szempontjából a levelezői képzés? Milyen a duális képzés? Milyen a vidéki városokban a lakhatás? Ilyesmi szempontokat kéne figyelembe vennem.


Előre is nagyon köszönöm a segítséget.


2018. jan. 28. 14:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Annyiban tudok segíteni, hogy a napi 3 óra utazás még épp a vállalható kategória, nem okoz különösebben nagy megterhelést (persze attól függ, mihez vagy szokva és hányszor kell átszállni). Én 8 éven át utaztam ennyit, nem bántam. Lehetett tanulni is meg pihenni is, ahogy épp adódott.


A duális képzésben van fantázia, ugyan nem ismerem, de én azt tenném az első helyre. Ha nem kell dolgoznod mellette, akkor inkább válaszd a nappalit.

2018. jan. 28. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
vannak pesten magán kolik ahol 30-40 körül vannak a szobák. A magán kolik meg olyanok mintha albérletbe laknál. Ahol én laktam ott saját fürdő volt minden szobának és 3an voltunk, a konyha meg minden emeleten van. Mondjuk évről évre emelik és ezért is költöztünk el onnan albérletbe. De ha nem a belvárosba, hanem a város szélén, panelba, lakótelepen keresel lakást, akkor lehetsége hogy találsz 40-45ért.
2018. jan. 28. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
50%

Városon belüli buszozással én is napi 1,5 óra oda és 1,5 óra visszát teszek meg.

Csak korán felkelni a nehéz. De simán bírható.


Levelező annyival másabb, hogy hétközben szabad vagy így tudsz dolgozni.

Péntek-szombat suli. Azonban itt egyértelműen nincs annyi lehetőség a gyakorlásra, anyag elmélyítésére.

Ez rád vár otthon!!!

Vizsgán ugyanaz a követelmény, mint a nappalisok esetében.

Így a tudásod azon múlik, hogy mennyit tanulsz, akár csak egy nappalisnak.


-Albérlet... semmit sem tudsz róla, már most megmondom.

Az albérlet albérleti díj+számlákból áll.

A számlák meg pénzbe kerülnek.. 1 tv-net díj 5-6 ezer Ft.

A villany a gáz a víz...

Minden hülyeség.

Drága!


Inkább egy személyes koli szoba. Az már van 40-ért ha államis vagy.


Duális: Le van szerződve a suli cégekkel és vállalják, hogy hétközben is melózhatsz náluk. Ezáltal te ott szerzed meg a tudásod.

Ez gyakorlatiasabb.

2018. jan. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Végignéztem a budapesti magánkolikat, de 50-55 alatt nem találtam egyszemélyes koliszobákat :/
2018. jan. 28. 16:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!