Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » SZFE-re hány pontot kell...

SZFE-re hány pontot kell szerezni, hogy állami támogatást lehessen kapni? Vagy hogyan műkösik ez a támogatás?

Figyelt kérdés
Gimibe járok és nem tudom, hogy hogyan működik az állami támogatás, meg a pontok összegyűjtése. A SZFE-re tudom, hogty 3 fordulós a "bekerülés". Mire lehet kapni állami támogatást, mennyire kell jó tanulónak lenni, éretséginek nagyon jóra kell sikerülni vagy mi kell ehhez??
2018. jan. 28. 18:33
 1/2 anonim ***** válasza:
Ott nem ponthatárt néznek meg érettségit. Külön felvételi van, a három fordulós amit mondtál. De egyébként ez mind fent van a honlapjukon szóval ha annyira érdekel nem tudom miért nem ott nézed.. Itt mindent megtalálsz csak olvasni kell: [link]
2018. jan. 29. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 parigi ***** válasza:

Minden magyar állampolgárnak 12 félév államilag támogatott képzés JÁR.

Ha jelentkezel egyetemre, annyi a dolgod, hogy vagy csak államit írsz be, avgy előbb az államit és csak aztán a fizetős képzést. Így automatikusan ha az állami van elől, oda vesznek fel. A 12 félévből kitelik 2 BA diploma vagy 1 BA és 1 MA és marad még 2 félév. Ha kifogysz a 12 félévből, automatikusan átpakolnak fizetősre. De minden egyetemen átrakhatnak fizetősre ha nem tanulsz elég jól. Ez nem csak az SZFEre voatkozik, hanem minden szakra.

2018. jún. 5. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!