Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Random könyvtárban tanulás?

Random könyvtárban tanulás?

Figyelt kérdés
Nem egyetemi könyvtárról van szó, csak egy kisebbről a közelben. Szokás bejárni ilyen könyvtarakba is tanulni? Vagy inkább menjek a suliba (+30perc utazás).
2018. jan. 29. 22:56
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerinted mennyibe telik megkérdezni?

Bemész.. ha látsz olvasó asztalt az már jó hír.

Ezután megkérdezed a könyvtárost, hogy van-e erre lehetőség ha teljesen néma csöndbe vagy.

Bár amúgy sem hiszem, hogy szólna ha csak ott ülsz.. max azért, mert furdalja a kíváncsiság.


Persze ez attól is függ, hogy neked mit jelent a tanulás.

Ha ott színezgetsz, jegyzetelsz, stb. akkor az zavaró tud lenni az ott olvasóknak.

2018. jan. 29. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem kell kérdezni senkitől semmit.

Beülsz és kész.

Ameddig nem zajongsz, nyitvatartási időn belül akkor vagy ott, amikor akarsz.

2018. jan. 30. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

#2 Lehet a kőkorszakban ez volt a menő.. azonban manapság nem.

Azért kérdezel, mert nem tudod a könyvtár etikettjét.

Nem tudod, hogy ebédszünetben bezárnak vagy nem.

Nem tudja a könyvtáros, hogy mit értesz tanulás alatt..

Van, aki szövegkiemelőzik, jegyzetel, stb.

Ezek meg az ottani olvasókat zavarhatja, mert az olvasásra van eredetileg.


Szóval nyugodtan lehet kérdezni, legalább a könyvtáros sem fog odamenni zavarni és később azt mondani, hogy ezt mégsem kéne..

2018. jan. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Lehet a kőkorszakban ez volt a menő.. azonban manapság nem" - kösz, hogy "lekőkorszakizol":D

Az esetleges ebédszünet ki van írva a bejáratnál.

Más szövegkiemelőzése, ne adja ég esetleges jegyzetelése mióta zavar másokat az olvasásban? Tényleg nagyon "modern" idők járhatnak mostanában:D (Mert ha az illető hangosan tanulna, az természetesen érthető lenne.)


Én mindig rühelltem könyvtárban tanulni, de sokakat láttam, és még soha nem halottam, hogy bárkinek is szóltak volna miatta. Még kis könyvtárban sem. Arról nem is szólva, hogy mi van, ha beülsz OLVASNI és közben JEGYZETELSZ a könyvből? Azt ki tiltaná meg? (Én egy csomó könyvtárban kutattam, akár jegyzettömbre, akár rögtön számítógépre jegyzeteltem, sosem volt ebből probléma.)

2018. jan. 30. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!