Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Vizsgaidőszak, depresszió?...

Vizsgaidőszak, depresszió? Most végeztem az első félévemmel a jogi egyetemen.

Figyelt kérdés
Vagyis nem teljesen helytálló amit írtam a végzéssel, igazából leadtam az utolsó vizsgámat, mert sem lelkileg, sem fizikailag nem bírok rá felkészülni, aminek tünetei is vannak: folyamatos fejfájás, koncentrációképességem hanyatlik, és régen úgy csináltam (másik szakon már végeztem) hogy jegyzetet készítettem miközben otthon tanultam, és így maximálisan megtanultam az anyagot. És most úgy érzem, hogy hiába írnék most is jegyzetet az agyam nem képes befogadni. Ez a jelenség pedig mostanra csúcsosodott ki, és már január elejétől így van..és ezért félek hogy nem múlik el ez a dolog. Nektek volt ilyen, és ha igen, ti hogyan kezeltétek? Jobb lett?

2018. jan. 29. 20:53
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is szokott ez a "probléma" jelentkezni vizsgaidőszakban, főleg a végén. Igazából én ugyanúgy mint egy "robot" csinálom a példákat és tanulok. Ha kicsit sem tudok figyelni, akkor lefekszem aludni. Általában nekem ez napközben van csak. Este 10-11 után már jól tudok tanulni. Ezért vizsgaidőszakban teljesen átállok éjszakai életmódra...
2018. jan. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, igazából régen nekem is így volt hogy ilyen este 7 után tudtam igazán jól tanulni, de most azt érzem h teljesen kiégtem. :/ És a mondatokat semelyik napszakban nem fogom fel, ha szavanként tanulom akkor sem.
2018. jan. 29. 21:45
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos, èn is voltam így. Kiègtem. Az igaz, hogy ez 12 ève volt. Viszont, èjszaka kicsit jobban tudtam tanulni.
2018. jan. 29. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Akkor nem csak én vagyok így, hiába mondják hogy "de tanuljak", "koncentráljak"..jelen helyzetben azt érzem, hogy előbb futnám le a maratont, mert már minden bajom van a tanulástól. És nem megy bele a fejembe semmi.:/
2018. jan. 29. 21:52
 5/9 A kérdező kommentje:
Amúgy te is jogot végeztél? Vagy milyen szakon? És hogy lábaltál ki belőle?
2018. jan. 29. 21:53
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem már "csak" egy szigorlatom van hátra. Teljesen elcsúsztam az anyaggal, lesz 2 napom 38 tételre (100ból), ismételni nem fogok tudni és nincs több vizsgaidőpont sem. Ha nincs meg csúszok egy évet. De egyszerűen hiába ülök le, alig haladok, két tétel között rengeteg szünetet tartok. Szerintem tudatt alatt annyira be vagyok pánikolva, hogy inkább kizárom az egészet. Mert amúgy senki meg nem mondaná, hogy egy percet is stresszeltem volna. És persze utálom is magamatt közben, hiszem lett volna rá időm bőven.
2018. jan. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Megértem, teljesen. Ne utáld magad miatta, ha az ember besokall nehéz..Milyen szakon vagy?
2018. jan. 29. 23:15
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én kétszer toltam el vizsgát a következő félévre (persze, nem csúszó tárgyakból), mert egyszerűen túl sok volt:( - pedig nem vágtak semmiből, szóval UV sem vette el az időt, de akkor is van, hogy kimerül az ember, ez nem tragédia.
2018. jan. 30. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Fordulj az egyetemi mentálhigiénés szolgáltatáshoz, biztos tudnak segíteni a pszichológusok.
2018. jan. 30. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!