Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen egyetemi karoknál...

Milyen egyetemi karoknál számít a töri érettségi?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Bár még csak 9.es vagyok nagyon aggódom az érettségi miatt. A töri könyv negyedénél tartunk és az idősebbek mondták hogy ennél a tanárnál sose fejezik be a könyveket. Viszont én a kémia/fizika felé kacsintgatok emiatt érdekelne hogy egy pl. vegyész szakon számít ha elrontom a törit?

2018. jan. 31. 16:51
 1/4 anonim ***** válasza:
17%
Semennyire. A töri általában semmit nem érő szakoknál számít, úgyhogy ne parázz.
2018. jan. 31. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
22%
töri általában büfészakokra(pl bölcsész, pszichológia) kell.
2018. jan. 31. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A törit jogon, bölcsészettudományi szakokon (pl. nyelvek, régészet, szociológia stb.), osztatlan tanárin (ha olyan szakot választasz), pedagógiai képzéseken (pl. tanító, óvodapedagógus), gazdasági szakokon (pl. pénzügy számvitel, gazdálkodás menedzsment, nemzetközi gazdálkodás stb.), de pl. építészmérnöki szakon is számíthatják. Úgyhogy elég sok szakon, viszont pl. vegyészmérnöki képzésen nem . Egyébként ennek nézz utána felvin, célszerű előre tájékozódni és szerintem egyszerűbb is, mint mindent külön, külön megkérdezni.
2018. jan. 31. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2018. febr. 1. 14:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!