Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen szakon kéne tanulnom,...

Milyen szakon kéne tanulnom, ha a nyelvek és a matek érdekel főként?

Figyelt kérdés

Eddig turizmus-vendéglátásra gondoltam, de annyira sokan leszólják, hogy elbizonytalanodtam. Olyant szeretnék, ahova 1 vagy 2 nyelv kell és matek. Tanári pálya kizárva. Nagyon megköszönném a normális válaszokat!

17/L



2018. febr. 1. 06:55
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
informatika
2018. febr. 1. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha tényleg komolyan gondolod a matekot, akkor konkrétan matematikát tanulhatsz. Magas szinten sok nagyon jó matematikai könyv nincs magyarra fordítva, oda jól jöhet a nyelvtudás (orosz).


Ha annyira mégsem érdekel, akkor engedd el a matekot és nyelvvel próbálj valamit, sok lehetőség van ott is.

2018. febr. 1. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Közgazdász

Fordító

Informatikus

2018. febr. 1. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha nagyon szeretnéd a turizmust az se rossz,csak nagyon sokan tanulnak annak. :)
2018. febr. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
77%
Nemzetközi gazdálkodás? Oda eléggé kell mindkettô.
2018. febr. 1. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Infóból sajnos nem vagyok, jó, a tanár sem nagyon vette komolyan az oktatást, így az kizárva..

Matekból elég jó vagyok, de nem hiszem, hogy életem végéig csak azt szeretném csinálni, illetve pl. abból nem szeretnék emelt érettségit, azon a szinten nem vagyok.

Nyelvek közül főleg angol, német (angolból van B2-es nyelvvizsgám, németből most készülök rá, illetve a terveim közt szerepel, hogy jövőre angolból megcsinálom a C1-et). A későbbiekben, ha lesz egy kis időm, szeretnék spanyolt vagy franciát is tanulni.

Köszi az eddigi válaszokat, mindenkinek ment a zöld pacsi, illetve várom a további ötleteket :)

2018. febr. 1. 16:19
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha a matekot csak középszinten vállalod, akkor nem is érdekel a matek...
2018. febr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%

Szóval akkor az a kérdés, hogy a nyelvekkel mit szeretnél kezdeni. Szeretsz, egyáltalán szoktál fordítani? Mármint komolyabban, hosszú szövegeket. Érdekel az angol, stb. irodalom meg történelem is, vagy csak maga a nyelvtanulás tetszik? Miket szeretsz olvasni idegen nyelven? Mire használod az idegen nyelveket?

A tanári pálya egyébként miért van eleve kizárva?

2018. febr. 1. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
A matekot hagyd inkább.Nem hangzott úgy, mintha igazán szeretnéd.De vendéglátás, turizmus szerintem neked való, ha ennyire jó a nyelvérzéked.
2018. febr. 2. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Én a gazd infót ajánlanám. Egyre több csaj választja és kiemelkedő lehetőségeket tartogat.

Annyit kell megcsinálnod, hogy youtube-n nézegetsz programozási videókat.(Van ezer féle, magyar és angol is).

Itt érdekesebben adják elő mint a suliban. Pár hetet szánj rá és el tudod dönteni, hogy érdekel-e.


Ehhez képest a többi lehetőség anyagilag kevésbé jó, de persze azok se rosszak. Marad majd valami sima gazdász szak. Nyelvtudással el megy az is.

2018. febr. 4. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!