Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan tanultok meg olyan...

Ti hogyan tanultok meg olyan dolgokat amik egyáltalán nem érdekelnek?

Figyelt kérdés

Második félévem kezdem az egyetemen, de azt érzem, hogy talán mégsem nekem való, nem maga a szak, hanem úgy en bloc az egész továbbtanulás, egyetem..

Szeretnék maradni, de erősen gondolkozom, hogy van-e egyáltalán értelme. Úgy érzem több energiát fektetek az anyag megtanulásába, mint jó pár másik csoporttársam, ők még is valamit jobban csinálnak, jobb eredményeket szereznek.

Sokszor csak olvasom a sorokat, de egyszerűen nem fogom fel, nem marad meg bennem semmi, egy tétel órákat is igénybe vesz, míg más egyszeri-kétszeri elolvasásra szépen érthetően össze tudja foglalni az anyagot.

Miért van az, hogy én erre képtelen vagyok? Tényleg szeretném megérteni, és megtanulni helyesen tanulni.


2018. febr. 1. 15:05
 1/1 anonim ***** válasza:

Szerintem az a baj veled, hogy ugy fogod fel “nem erdekel” meg “jaj ez ugyse megy”.

Bejutottal egy egyetemi szakra, most mar csak el kell erni a diplomazast es megvagy. Ha mondjuk lediplomaztal, akkor jol fizeto allasod lesz vagy valami hasonlo. Tessek szepen kituzni egy celt magadnak, es nem azon rinyalni hogy nem megy! En is utaltam tanulni altalanosban, majd amikor megirtam a 62 pontos felvetelimet rajottem, hogy kene tanulni, mert tobbre is kepes vagyok. Te is tedd igy, vagy csak szepen elpazaroltal egy fel evet.

2018. febr. 1. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!