Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elméletileg van esélyem,...

Elméletileg van esélyem, próbáljak meg beszélni a tanszékkel?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, a probléma a következő: a hèten kedden volt egy írásbeli és egy szóbeli utóvizsgám, két külön tárgyból. Mindkettőt egy napra és egy időpontra tette a két, egymástól független tanszék. Egyik tárgyból sem volt több vizsgaalkalom ebben a félévben.


A vizsgák előtt pár nappal írtan egy e-mailt a szóbelin vizsgáztató tanárnak, hogy az írásbelit muszáj elkezdenem írnom a megadott időpontban, de mindkèt vizsgalehetőségre igényt tartok, mert az abszolutórium megszerzése lett volna a cél ebben a félévben. Felajánlottam, hogy bejövök korábban vizsgázni, de nem is reagált az üzenetemre a mai napig sem, egyáltalán.


Gondoltam, akkor megírom az írásbelit és átrohanok szóbelire, hátha még vizsgáznak előttem, és akkor nem leszek elkésve arról sem. (Nem tudtam, összesen hányan szóbeliztek, ezért nem tudtam kb. sem, hogy meddig tarthat majd a szóbeli.)


50 perccel a szóbeli kezdete után értem a teremhez. Nem volt senki a terem előtt, és odabent is sötétség és csend volt. Elég egyértelmű jelei annak, hogy véget ért a vizsga, mielőtt odaértem.


Az a baj ezzel, hogy most egyetlen tárgy miatt be kellene fizetnem a 230 ezer ft-os tandíjat a kövi félévben, hogy levizsgázhassak belőle. Ehhez képest már elenyésző az a 3100 Ft, amit ezért a vizsgalehetőségért befizettem.


Szeretnék beszélni a tanszékkel, hogy kivètelesen, mivel rajtam kívül álló okokból nem tudtam megjelenni a szóbelin, engedjék, hogy levizsgázhassak a tandíj és egyéb költségek befizetése nélkül, április elejéig bármikor.


...


Csak hogy hibáztam, mert telefonon is meg kellett volna próbálnom jelezni a problémát, és amikor láttam, hogy vége a vizsgának, még igazán elmehettem volna a tanszékre megnézni, hogy a tanár bent van-e mèg. :D


Igazából így is, úgy is szerencsét próbálok, csak jólesett összeszedetten leírni a dolgot. Max. pofátlannak titulálnak, és nem engedik a vizsgázást, de legalább megpróbálom.


2018. febr. 2. 13:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze próbáld meg mindenképp, hátha bejön
2018. febr. 2. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz mindenképpen, az esetleg segítene, hogy melyik egyetemre jársz, mert mindenhol más a Tanulmányi és Vizsga szabályzat.
2018. febr. 2. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozni lehet, esetleg dékáni kérelmet is megpróbálhatod ha van.
2018. febr. 2. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk az van, hogy ha utolsó félévre egy tárgy maradt, akkor lehet rá kérni ilyen "csökkentett díjat" (nem tudom a pontos nevét), és ekkor nem kell az egész félévet önköltségesként kezelni, hanem egész sok kedvezményt adnak. Ha úgy alakul, ennek is utánanézhetsz :)
2018. febr. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
80%

Ilyen esetekbe nem hagyatkozunk az emailekre. Főleg akkor ha még aznap/másnap nem jön válasz.

Külön egy ember miatt nem lesz +vizsga. Ezt borítékolhatod magadnak.



Tandíj esetén lehet kérni a kredit alapú kedvezményt. Így nem kell az egészet kifizetni hanem csak töredékét.

2018. febr. 2. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
2. vagyok, leginkább azért kérdeztem, hogy melyik egyetemre jár, mert egyetem függő, hogy milyen lehetőségek vannak, pl Győrben a SZE-n van lehetőség a tanulmányai során egy méltányossági vizsga kérelem leadására, amit az ilyenek miatt találtak ki.
2018. febr. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Én ilyen miatt csúsztam
2018. febr. 2. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.


Nem akarom megnevezni az egyetemet, de a szabályozásnak persze utána fogok nézni és utána is kérdezek. Ma is vizsgáztam, szóval eddig nem sok időm volt. :)


Aki azt írta, kérjem a dékánit... igen, de ahhoz be kell fizetni a tandíjat.


Valaki írta a kedvezményes tandíjat. Ezt egyszer már megérdeklődtem, és a tandíj felét elengedik nálunk.


Szó sincs róla, hogy külön vizsgáztasson le a tisztelt tanár úr, nem várom el tőle. Ahhoz, hogy a tavaszi félévben bejegyezzék az abszolutóriumot, minden vizsgámnak meg kell lennie március végéig, és addig még lesz ún. elővizsga-időszak. Azt szeretném kérni, hogy ha valamelyik ilyen vizsgaalkalommal úgyis levizsgáztat majd 25 embert, akkor hadd lehessek én a 26. Kivètelesen, méltányosságból, vagy valami? :D


Aki meg azt írta, hogy ilyen esetben nem hagyatkozunk az emailre, annak teljes mértékben igazat adok. Mint írtam, én is több hibát vétettem. :(

2018. febr. 2. 15:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!