Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a jelei ha valaki nem...

Mik a jelei ha valaki nem alkalmas egy szakra?

Figyelt kérdés

A vizsgái 3,4,5 némelyik elsőnek némelyik másodjára van elvétve ami harmadjára az utolsó esetek a lutrizás eredményei, de amikor mindent megtanul akkor az ábra az elégtelen, elégtelen, jeles :-)

Lassan halad és eltér a mintatervtől 8 tárgyból alapból csak 3-4-et vesz fel de azokat teljesíti

Lassú víz partot mos effektussal ugyan később de abszolutóriumot szerez


Pl akkor az egyén nem való X szakra? Nem alkalmas a pályára? Vagy akkor ha eleve elégtelen akárhogy tanul és kibukik?


Hihető bármilyen előre vetített vélemény? Példa jogosítvány..emberünknek ötödjére lett meg a jogsi mert izgulós volt..azt mondták alkalmatlan és első fának neki megy...vett kocsit..rutint szerzett ..azóta levezetett egyedül 100.000 km-t balesetmentesen és megjárta Németországot oda-vissza egyedül, bárki aki eddig a kocsiba ült mellette mindenki dicséri, hogy milyen jó sofőr....a jogsi szerzés példánál ez egyetemre is vonatkoztatható?


Nehéz a kezdet de utána kiváló szakember lesz?


Vélemények?


2018. febr. 3. 11:25
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
51%

Ha nem érdekli amit tanul, bukdácsol, nem érti meg az anyagot akkor nem való a szakra.


A lassú vizes hozzállás viszont hülyeség, munkahelyen se lehet így dolgozni, hogy mindig csak egy kis részét csinálja meg a szükségesnek. A mintatanterv úgy van összeállítva, hogy egy átlagos képességű tanuló is tudja teljesíteni. Lehet néha 1-1 bukott tárgy, de aki csak úgy tud haladni hogy a tárgyai felét fel se veszi az szerintem egyetemre se való.

2018. febr. 3. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

vagy csak megfontolt példa felvesz 10 tárgyat..kifizet 250.000 ft-ot.....bebukik 5-öt bukott minimum 125.000 ft-ot és imsét fel kell venni a tárgyakat + a ráépülöket is így már köv évben 15 tárgya lesz és a költségek is nőnek pl 3150000 ft....nő a stressz fogyik a pénz a végén elfogy teljesen és vége a dalnak.


Viszont ha csak 5 tárgyat vesz fel 125000 ft-ért és teljesíti és köv évben is 125000ft-ért 5-öt és teljesíti így a pénzzel is jól gazdálkodik és közben halad is.


Ez a felveszek mindent ha meg bukok nem baj majd fizetem csak a milliomosok kiváltsága nem azé akinek van mondjuk 1.5 Milliója és ha elfogy akkor nem tudd egyetemre járni, mert nem lesz miből.

2018. febr. 3. 11:37
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem tudom hol tanulsz, de a legtöbb egyetemen fix tandíj van. Ha csak a felét veszed fel a tárgyaidnak 2-szer annyi ideig tanulsz, dupla annyit fizetsz. Aki felvesz 10 tárgyat majd 5-öt elbuk az kereshet másik szakot vagy hagyja az egyetemet. "Ez a felveszek mindent ha meg bukok nem baj majd fizetem csak a milliomosok kiváltsága n" - A többség felvesz mindent majd igyekszik nem megbukni. Nincs másfél millióm egy szakra, a jelenlegit is hitelből fizetem. Épp ezért veszek fel mindent ami a mintatanterv szerint van, hogy 3,5 év alatt meglegyen a diplomám és "csak: másfél milliós tartozásom. Ha ez a hülye példa alapján tanulok 7 év lenne az egyetem és 3 milliómba kerülne.

Pénztől függetlenül, aki nem tud többé kevésbé 30 kreditnyi tárgyat megcsinálni nem való a felsőoktatásba. Lehet néha egy-egy nehéz tárgy nem sikerül elsőre, de aki csak így aprónként tud haladni semmivel se jobb mint aki alapból bukja a tárgyai felét. Egyik se lesz jó szakember.

2018. febr. 3. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

nálunk kreditarányosan kell fizetni..nem fix tandíj van.

Ezenfelül más városban tanul...így ha egy tárgy nem sikerül elsőre akkor az + 20 ezer benzinpénzt jelent és 2,5 órás kocsikázást oda-vissza. Ilyenkor azért nagyon nem mindegy, a "majd megpróbálom 3 nap múlva" mert akkor alapból ismét 20 ezer tankolás és kocsikázás.....

2018. febr. 3. 12:13
 5/12 A kérdező kommentje:
meg hát igen aki ötödjére ment át forgalmi vizsgán az meg nem vezet le több mint 100.000 km-t balesetmentesen, nem járja meg külföldet és nem dicséri mindenki aki mellette ül.
2018. febr. 3. 12:15
 6/12 anonim ***** válasza:

És mennyi plusz benzinpénz évekkel tovább tanulni egyetemen, mint ha időben elvégzed... Főleg hogy így se vagy jeles tanuló vagy van meg minden elsőre. Gondolom te is tudod hogy ha mindent tanterv szerint felveszel össze-vissza buknál, úgyhogy ilyen kifogásokkal nyugtatok magad, hogy te csak meggondolt vagy meg takarékos. Amúgy ez majd pályakezdőként is nagyon jó lesz, mikor mindenki időben max 1 év csúszással megszerezte a diplomát neked meg ott virít az önéletrajzban, hogy dupla annyi ideig végezted az egyetemet. Akárhogy magyarázod a hallgatók többsége tudja teljesíteni a mintatantervet, aki annyira tróger hogy folyton bukja a tárgyai felét meg gyakran magától otthagyja. Ha te csak így tudsz bukás nélkül haladni messze az átlagos hallgató képességei alatt vagy.


Azt se igazán értem hogy minek vered arra a melled, hogy nagynehezen megtanultál normálisan vezetni. Nekem se volt balesetem eddig, kiautóztam Horvátországba, Görögországba meg rendszeresen járok Bécsbe, csak nekem éppen elsőre sikerült megkapni a jogsit is. Akkor most én is legyek büszke magamra, mert olyat tudok amit az emberek többsége is simán megcsinál?


Amúgy segítek, nem lesz belőled kiváló szakember, ha minden sokkkkal tovább tart neked elsajátítani, mint az átlagembernek. És nem a szélsőséges példákkal kell dobálozni csak, hogy másnak milliói vannak elbukni a tárgyait, mikkr a hallgatók többségének nincs ilyen anyagi háttere. Ennek ellenére képesek felvenni minden tárgyat időben és elvégezni is. Kevésbé gáz néha elbukni egy tárgyat mint mindent ennyi ideig húzni.

2018. febr. 3. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
én nem nyugtatom magam azzal, hogy takarékos vagyok, ha mindent felvennék és össze-vissza buknék akkor 1-2 év elfogyna a pénz és nem lenne se diploma se pénz se...így ha lassabban is de lesz diploma..és ez a fő cél.
2018. febr. 3. 14:48
 8/12 A kérdező kommentje:
otthagyni meg nem akarnám sose....mikor már így is rengeteg pénz és rengeteg vizsga van benne....így is el lehet jutni abszolutóriumig és igy is lehet államvizsgázni....a kocsis példánál, hogy írod, hogy neked elsőnek meg lett minden és te is nagyon jól vezetsz rátapintottál a lényegre....nekem azt mondták hogy ez lehetetlen, mert ötször mentem át..ami neked alap nekem lehetetlen esélytelen nulla. Mégsem lett így...egyetem aki csúszik rossz képességü és rossz munkaerő lehetetlen esélytelen..érted? De mivel én is tudok vezetni te is tudsz vezetni..akkor azt akarom ebből kihozni, hogy diplomával nekem is van esélyem ugyanúgy dolgozni mint aki előírt időben elvégezte. Azt irod nem mert lehetetlen, de ezt mondták a vezetésre is...szóval nem rajolni akarok csak párhuzamot húztam.
2018. febr. 3. 14:52
 9/12 anonim ***** válasza:

Nem azt írom hogy lehetetlen, hanem hogy nagyon rosszak a képességeid. A vezetés nem jó párhuzam. Ha lassan is tanulod meg nincs úgymond vetélytársad, volt időd gyakorolni. Kevésbé számít ha ilyen sokáig tart eljutnod egy normális szintre.


A munkaerőpiacon viszont rengetegen vannak rajtad kívül, akiknek nem tart ilyen sokáig megtanulni bármit. Hátrányban leszel pályakezdőként amiért éveket csúszol, ha el is helyezkedsz jó eséllyel nehezen tanulsz be a cégnél. Így meg nagyon nehéz feljebb jutni, ha körülötted mindenki sokkal jobb, gyorsabban tanul, több feladatot el tud látni egyszerre. Nem leszel jó szakember, ha a legalapabb dolgokat is ilyen sokáig tart elsajátítani. Egy cégnél ha felvesznek általában próbaidővel kezdesz, van mondjuk 3 hónapod hogy megmutasd mit tudsz. Akkor nem lehet ezt eljátszani, hogy a megtanulandó feladataid felével kezded csak, mert ha több már nem bírod. Rengeteg infó a nyakadba fog szakadni és elvárják, hogy minél előbb belejöjj a munkádba. Főleg ha olyan szakot végzel amit rajtad kívül sokan mások, mert így simán van utánpótlás ha nem válsz be.

Nekem tényleg az jön le a leírtakból, hogy csak magadat álltatod ezzel a jogsis példával. Próbáltál valaha is a tanterv alapján haladni? Ha igen mennyire sikerült?

2018. febr. 3. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
a max 27 kredit teljesítése volt egy félévben
2018. febr. 3. 17:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!