Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Honnan tudhatom, hogy alkalmas...

Honnan tudhatom, hogy alkalmas lennék-e a TDK-ra?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretném kipróbálni, viszont félek attól, hogy nem sikerülne jól megírni, és csak megszégyenülnék a témavezetőm és a tanszék előtt is. Eddig nagyon jól teljesítettem az órákon, vizsgákon stb., de azokra sokat tanultam. Ha viszont nem csak megtanulnom kell, hanem alkotni is, félek, hogy nem menne.


Ti vettetek már részt ilyenen? Milyen tapasztalataitok vannak?


Előre is köszönöm, ha válaszol valaki!


2017. okt. 31. 21:56
 1/3 anonim ***** válasza:
76%

Keress egy témavezetőt és próbáld meg. Ha nagyon nem megy akkor szólnak úgyis, hogy szerintük nem kéne részt venned a TDK-n, nem olyan a dolgozatod amit elő kéne adni. Mondjuk ez nem túl gyakori, aki komolyan gondolja általában jó munkát szokott végezni. Nem szégyenülsz meg akkor se, ha nem sikerül olyan jól, mint gondoltad. Meg ennek nincs igazán tétje, viszont hasonló lesz a szakdolgozat készítése és védése, ott meg azért jól jön, ha van már tapasztalatod.


Szerintem vágj bele nyugodtan :) Vettem részt TDK-n már, kicsit ijesztő volt kiállni és beszélni a dolgozatomról, de nekem jó tapasztalatom van róla, örülök hogy megpróbáltam. Vesztenivalód nincs, meg nem szégyenülsz, nálunk pl már annak is örülnek, ha minél többet próbálkoznak és jelentkeznek, nem azt várják el, hogy akkor OTDK-t is nyerj már első próbálkozásra.

2017. okt. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
76%
Hidd el, nem kell zseninek lenni, hogy valaki egy jó TDK dolgozatot írjon. Időt és energiát kell belefektetni, ahhoz pedig az kell, hogy olyan témán dolgozz, amiben motivált vagy. Témavezető azért van, hogy segítségen az "alkotásban" (milyen irányba menj tovább stb).
2017. nov. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm mindkét választ! :)
2017. nov. 3. 11:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!