Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mik a jelei ha valaki nem...

Mik a jelei ha valaki nem alkalmas egy szakra?

Figyelt kérdés

A vizsgái 3,4,5 némelyik elsőnek némelyik másodjára van elvétve ami harmadjára az utolsó esetek a lutrizás eredményei, de amikor mindent megtanul akkor az ábra az elégtelen, elégtelen, jeles :-)

Lassan halad és eltér a mintatervtől 8 tárgyból alapból csak 3-4-et vesz fel de azokat teljesíti

Lassú víz partot mos effektussal ugyan később de abszolutóriumot szerez


Pl akkor az egyén nem való X szakra? Nem alkalmas a pályára? Vagy akkor ha eleve elégtelen akárhogy tanul és kibukik?


Hihető bármilyen előre vetített vélemény? Példa jogosítvány..emberünknek ötödjére lett meg a jogsi mert izgulós volt..azt mondták alkalmatlan és első fának neki megy...vett kocsit..rutint szerzett ..azóta levezetett egyedül 100.000 km-t balesetmentesen és megjárta Németországot oda-vissza egyedül, bárki aki eddig a kocsiba ült mellette mindenki dicséri, hogy milyen jó sofőr....a jogsi szerzés példánál ez egyetemre is vonatkoztatható?


Nehéz a kezdet de utána kiváló szakember lesz?


Vélemények?


2018. febr. 3. 11:25
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg minek bénázol azzal hogy néhány tárgyanként haladsz? 27 kredit esetén akkor egy tárgyat buktál nem? Tanulj, gyakorolj többet és próbálj a tanterv szerint haladni. Ne a könnyebb utat válaszd és a lehető legkevesebb tárgyat vegyed fel szemeszterenként. Eddig azt hittem csak szimplán buta vagy egyszerre 4-nél több tárgyat megcsinálni, de ha már sikerült 27 kreditet megcsinálnod egyszerre akkor csak lusta vagy esetleg félsz egy kis kihívástól azért bénázol így. Mit tanulsz?
2018. febr. 3. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Ez a félsz egy kis kihívástól..telitalálat..van benn igazság. A biztonsági játékra mentem rá, mert talán félek, hogy kibukok.....és ráadásul nagyfokú önbizalomhiányom is van, hiszen minden vizsgára készülve szétidegezem magam, hogy a tanár akármennyit is tanulok elégtelent ad és azt mondja nem vagyok a szakra való :-) Pedig nem kellene hinni a sok egyetemi pletykának....hogy X és Y hasonló módon járt. Amúgy jogász szakra járok és anno Római jogtól annyira féltem, hogy az egész tankönyvet megtanultam és kényszeresen ismételtem, mert voltak rémhírek, hogy egyesek rengeteg tanulással sem tudják abszolválni 9X sem! Elsőnek meglett jeles eredménnyel, de csodálom, hogy nem kaptam gyomorfekélyt :-)
2018. febr. 4. 07:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!