Kémia vizsga tippek?

Figyelt kérdés

8.os vagyok gimiben.

kémia vizsgám lesz, mondanátok olyan dolgokat amiket a periódusos rendszerből le lehet olvasni és segítenek, pl. hogy könnyűfém v. nézfém, vagy kb. mekkora a sűrűsége stb...


2010. jún. 6. 21:07
 1/7 anonim válasza:

Szia!


Ne vedd tolakodásnak, de nem Németh Lászlós vagy véletlenül? Nálunk is nyolcadikban volt kémia vizsga. :)


A periódusos rendszer nagyon sokat segít. Onnan olvashatod le a rendszámot, a főcsoportot, a moláris tömeget, ill. azt is meg tudod nézni, hogy az adott atom hány elektront "szeretne" felvenni a nemesgázszerkezet eléréséhez. Ezt így neten keresztül nehéz elmagyarázni, de ha sokat forgatod a könyvet, rájössz, hogy nem is olyan bonyolult.


Sok sikert!

2010. jún. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
de NLG-s vagyok, nálad ki volt a vizsgáztató tanár, nehéz volt?
2010. jún. 6. 22:47
 3/7 anonim válasza:

Z.P. tanár úr vizsgáztatott. Ne aggódj, egyáltalán nem volt nehéz. A kémia sosem volt a szívem csücske, mégis négyes lett. Ráadásul hozzátenném, hogy sikerült kihúznom azt a tételt, amit egyszer átolvastam reggel. :D Tényleg fölösleges izgulni.

Ha valamelyik tételed hiányzik, nyugodtan írj, azt hiszem, még megtartottam őket.

2010. jún. 6. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, nekünk nem ő a tanárunk.

Van olyan tételed, hogy "a levegő" és "a földgáz és a kőolaj"? Mert ezeket még nem dolgoztam ki és ha megvannak még átkldhetnéd.

2010. jún. 6. 23:17
 5/7 anonim válasza:

Igen, van. Bár nálunk ez két külön tétel volt.

Viszont a gépen nincs meg, de holnap bevihetem a suliba, ha szeretnéd. Csak írd be priviben a neved és az osztályod.

2010. jún. 6. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
írd meg...
2010. jún. 6. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
ma kidolgoztam őket, köszi hogy segítettél.
2010. jún. 7. 14:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!