Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van itt olyan osztatlan...

Van itt olyan osztatlan tanáris, akinek az egyik szakja hon-és népismeret, és most harmad-vagy negyedéves?

Figyelt kérdés
Ha a másik szakomból a középiskolai tanárit választom, akkor tényleg csak 11 féléves a képzés 12 helyett?

2018. febr. 5. 21:30
 1/1 anonim válasza:

Én 3 éves töri-néprajz szakos OMA-s hallgató vagyok.

Néprajzból (hon- és népismeret) 4 évet kell teljesíteni, mivel azt csak általános iskolában lehet tanítani. De töriből 5+1 éves képzésen vagyok (középsuliban is taníthatom majd a tárgyat). Ez azt jelenti, hogy következő évben tanulok még néprajzot, 5. évben (9-10. félév) viszont csak pedagógia, pszichológia és történelem tantárgyaim lesznek, néprajzot már nem fogok tanulni. 6 évben pedig az egyéves gyakorlat lesz, így 12 félév az egész képzés.


Szóval: ha a másik szakod középiskolai tanári képzésben fut, akkor 12 félév lesz a képzés.

2018. márc. 15. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!