Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyetemi felvételi. De merre...

Egyetemi felvételi. De merre tovább? Sos

Figyelt kérdés

Múlt évben érettségiztem, idén fejezem be a +1 évet (technikum) textilműves szakon szakgimnáziumban.

Nyár óta folyamatosan őrlődöm, hogy merre menjek továbbtanulni. Három lehetőség jöhet szóba:


Az egyik a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem (iparművészeti), textil szak - ruhatervezés. Eddig a gimiben ezzel foglalkoztam, szeretek tervezni és érdekel is, főleg a táncruha tervezés. A mostani sulimban nagyon elvették a kedvem az ilyen irányú továbbtanulástól, ráadásul nagyon nehéz bekerülni és ebben az országban a divattervezésnek nincs felvevőpiaca, hacsak nem mész el egy, már befutott tervezőhöz dolgozni (persze ha egyáltalán beengednek ilyen céllal).


A másik az ELTE Rekreációszervezés és egészségfejlesztés szak. Ez nagy szívügyem. Kiskoromban nagyon duci kislány voltam, de mindig mozogtam valamit (kosárlabda, népitánc, jazz-balett, klasszikus balett, röplabda, jelenleg társastánc- szerencsére a mozgás hatására sokat fogytam azóta) és hatalmas kitartással dolgoztam végig a tesiórákat is. Meg akartam mutatni, hogy egy kövér lány is lehet annyira kitartó és dolgozhat annyira keményen (vagy keményebben), mint egy karcsú lány. Nyár elején elkezdtem edzőterembe járni, mert a tánc nem volt elég. Azóta is járok és nagyon szeretem. Még most is erősen hajt a bizonyítási vágy, de emellett imádom is csinálni és az egészséges életmód is foglalkoztat. Jelenleg társastáncolok, ami szerintem jól kiegészíti ezt a szakot. Úgy érzem, hogy a szüleim nem nagyon támogatnak ebben az irányban, mert teljesen más irány, mint amit eddig tanultam. Ez nagyon érdekel, szívesen csinálnám, de nincs tesi érettségim és az előírt alkalmassági vizsga ütközik a gimis szakmai vizsgámmal, így ezt csak jövőre jelölhetem be. Szerintetek ilyen előélettel és az ebből merített motivációval lehet valaki ilyen téren jó szakember? Ajánlanátok ezt a szakot?


A harmadik lehetőség az ELTE Irodalom szak. Nagyon szeretem az irodalmat, 5 lett az érettségim is, de nem mertem bevállalni az emeltet belőle, így ide is csak jövőre tudok jelentkezni ha addig megcsinálom. Verseket írok, szeretek olvasni és érdekel a lektorálás


Azért is ilyen nehéz a döntés, mert nagyon sok minden érdekel, másrészt meg olyan dolgot szeretnék tanulni, amiből később jól tudok majd élni és szeretem csinálni. Fontos hogy az egyetem mellett tudjak dolgozni, mert a szüleim anyagilag nem tudnak támogatni.

Az érettségim viszonylag jól sikerült. Reál irányban nem vagyok jó.

Ezen információk alapján, külső szemlélőként melyik szakot ajánlanátok? Tudom, hogy nem láttok bele az életembe, de nekem fontos a visszajelzés, mert sürget a határidő és eleget rágódtam már a döntésen.


Köszönöm hogy időt szántál rá és elolvastad!

19L


2018. febr. 5. 22:55
 1/4 anonim ***** válasza:
21%
Tök mindegy, egyikkel se fogsz elhelyezkedni, úgy hogy tanuld amit legjobban akarsz, de mellette menj olyan egyetemi szakra is amivel munkát is kapsz majd, ne ilyen humános időpazarlásokra.
2018. febr. 6. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Pl milyen szakra gondolsz?
2018. febr. 6. 15:36
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia :) öröm volt olvasni a kérdésed, így leírás alapján sok közös van bennünk. Én nagyon bátorítanálak, hogy a rekreációt csináld, szerintem az (+piacképes nyelvtudás!!!) lenne a legjobb megoldás. Tök jó dolgokat írtál, én is hasonló dolgokon gondolkodtam nem is olyan rég :)

Sok sikert neked ehhez a nagy döntéshez és a továbbtanuláshoz egyaránt!

20/L

2018. febr. 6. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!!! \(^-^)/
2018. febr. 7. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!