Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Most akkor hogy is vannak az...

Most akkor hogy is vannak az ELTÉn a szabadon választható tárgyak? Valaki elmagyarázná?

Figyelt kérdés

Tehát ugye 9 kreditnyi szabadon választható tárgyat kell teljesíteni, ez világos, viszont valahol azt is olvastam, hogy a kötelezően választhatóként feltüntetett tárgyak is beszámítanak ebbe az értékbe. Mondjuk nem tudom, ez nekem nem tűnik olyan valósnak, téves lenne ez az információ? Számomra nem logikus, hogy a szabvál meg a kötvál ugyanaz lenne. (TTK-ra járok, ha ez számít).

És szabválnak felvehetek bármit, tehát akár gyermekpszichológiát is? :D



2018. febr. 6. 17:50
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk a PPK-n BA-n 10 kredit, MA-n meg 6 kredit szabvált kell felvenni.

A kötelezően választható tárgyak mást jelentenek, a mintatantervedet nézd meg, abból kiderül, ugyanis ezt a kettőt külön szokták feltüntetni. Nálunk van egy tárgycsoport, oda van írva, hogy kötelezően választható, és hogy kell belőle 5 kredit. És alatta fel van sorolva több tárgy, amik közül választani lehet. Ezek mind a szakhoz kapcsolódnak. De ettől függetlenül van a szakdolgozat felett, a táblázat legalján, hogy a szabadon választható kreditmennyiség mekkora.


Akármilyen tárgyat felvehetsz szabválként, de az előfeltételekre itt is figyelned kell. Igen, akár még pszichológia szakos tárgyakat is felvehetsz, bár én ezt csak akkor ajánlom, ha nagyon érdekel ez a terület, mert azért ezeknek a tárgyaknak az elvégzése több rákészülést igényel, mint az olyan tárgyaké, amik alapvetően azért vannak meghirdetve, hogy bárki felvegye őket, mint szabvált.

Az ELTE-n amúgy tesi kurzusokat találsz VTN kód alatt, de VKN kóddal is érdemes tárgyakat keresni, ott vannak elég hasznosak vagy elég könnyűek, pl. karriermenedzsment, pszichológiai kísérletben való részvétel, vagy Mérő Laci órái (ahol a neved felírása már kettes a zh-n).


Ha pedig a kötelezően választható tárgyaid közül többet végzel el az elvártnál, akkor a kötelezőn felüli kreditek a szabválba mennek.

2018. febr. 6. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a részletes választ, így már értem :)
2018. febr. 6. 19:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!