Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a véleményetek a magyar-tör...

Mi a véleményetek a magyar-töri szakos tanáriról? Nagyon nehéz?

Figyelt kérdés
Először az etikán gondolkodtam, mondván, hogy lightosabb, de belegondolva egyetemen ugyanúgy tanulni kéne, hiába lazább. Úgy voltam vele, hogy a törivel akkor már később többre megyek, de kicsit elbizonytalanodtam. (inkább az általános iskola felé hajlok)

2018. febr. 7. 19:41
 1/3 anonim ***** válasza:
Megugorható, de a szorgalom elengedhetetlen.
2018. febr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Én angol-töris vagyok, de azt kell tudni, hogy a magyar és a töri is elég sok energiát és időt követel. Nem nehéz, ha érdekel, csak többet kell rászánni, mint egy nyelvszakra. Pl angolon (vagy francián vagy bárhol? ha királyul beszéled a nyelvet, akkor az irodalom vagy más vizsgák könnyűek.

Apropó: törin nem árt, ha jól tudsz angolul és legalább még egy nyelven tudsz olvasni (német vagy francia a legjobb). Legalábbis nekem ez első félévben már kellett elég durva idegennyelvű szakirodalmat olvasni.


De tuti szerethető szakpár, egymást tök jól segítik egyetem alatt is és tanítás során is (pl összehozni Ady háborús verseit és az eseménytörténetet pl)

2018. márc. 31. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Az etika sokkal lazább. Persze ott is kell tanulni, beadandót írni, de labdába se rúghat a törivel szemben nehézségben. Amúgy a töri se ér sokkal többet.
2022. nov. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!