Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egy magyar nyelv és irodalomsz...

Egy magyar nyelv és irodalomszakon milyen kötelező olvasmányok vannak? Vannak kötelező olvsmányok?

Figyelt kérdés

Vannak olyan művek amelyeket kötelezően el kell olvadni, legyen az világ-, vagy magyar irodalmi mű?

Milyen tankönyveket használnak?



2018. febr. 4. 17:29
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Már ne is haragudj, de mit vársz? Hogy nem kell olvasni magyarszakon? Jot nevettem :DD Ha egyetemre gondolsz, akkor nincsenek nagyon tankönyvek, foleg az orai jegyzetekbol tanulunk+ megadnak a tanárok egy olvasmánylistát, azokat el kell olvasni, kulonben nem fog menni.És pontosan, el kell olvasni kötelezöket, kulonbozo muveket, világirodalombol is természetesen.Az biztos, ha nem szeretsz olvasni, ne gyere bölcsészkarra, mert teljesen mindegy hogy azon belül milyen szak, elég sok könyvet kell olvasni :)
2018. febr. 6. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod :) Félreértettél, mert nagyon is szeretek olvasni, csak azért kérdeztem, hogy mik a kötelező olvasmányok, hogy még mielőtt felvételiznék utána tudjak nézni a könyveknek, és kíváncsi voltam, hogy vannak-e olyan könyvek amiket már olvastam :)
2018. febr. 7. 11:29
 3/4 anonim ***** válasza:
79%
Hát hogy mik a kötelezőek, egy év lenne leírni. Hosszú a lista. De az egyetem más mint a középiskola, nem lehet összehasonlítani. Egy félévben annyi kötelező könyvet olvastam el, mint középiskolában 4 év alatt.Egyébként biztosan lesz olyan, amit már olvastál,de ez elenyészö, sok szerzöröl biztos vagyok benne, hogy még csak nem is hallottál, foleg a nyelvtudományi oldalon.Tapasztalat, hidd el én végigolvastam az életemet, és igazán keveset tudok ebbol hasznositani az egyetemen :DD
2018. febr. 7. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod! :D
2018. febr. 9. 18:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!