Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védésnél ez hátrány?

Szakdolgozat védésnél ez hátrány?

Figyelt kérdés

A problémám, hogy nem tudok olvasás után tanulni, pl írom a szakdolgozatom géppel de csak hozzávetőlegesen tudok róla beszélni azt nem tudom szóról-szóra mit írtam mert nem jegyeztem meg. A kérdésem hogy védésre magoljam be a szakdogám? Anno vizsgákra is úgy tanultam, hogy minden többször leírtam - a könyvet kijegyzeteltem egy füzetbe és a jegyzetet külön leírva egy lapra sokszor elismételve tanultam meg a tételeket. Pl A társadalmi tömegjelenség két részletből áll ezt úgy tanultam meg hogy 6-7X leírtam egy lapra, hogy társadalmi tömegjelenség és sokszor ismételtem és akkor eszembe jut ez a szó, de ha nem "magolom akkor hiába olvasom 10X akkor sem ragad meg a fejembe! A szakdogával is ez van leirok pl 10 oldalt nagyjából tudom mit irtam, de 2 nap múlva olvasva ismeretlenek a szavak, mert nem "magoltam" be őket!


Védésnél elég kb fogalmazni ugye? Nem kell úgy előadni mint anno mikor a tételeket szóról-szóra megtanultam és úgy adtam vissza ahogy a tankönyvben le volt írva. Mert magamtól , hogy kis pista mit mondott csak akkor tudom elmondani ha megtanulom másképpen nem tudom!


2018. febr. 8. 11:27
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
mielőtt még félreértés esnék nem plagizálok és magamtól próbálok felfedezni dolgokat, de amíg kitalálom hogy azt szépen hogy fogalmazzam meg és keresek rá szinonimát leírom utána elfelejtem. Pl és csak arra emlékszek amit eredetileg eszembe jutott ha az jutott eszembe pl iskolába sok gyerek azt csinálja hogy és ezt órákig gondolkodva leírom, hogy az oktatási intézményekben a diákok..akkor az oktatási intézmény szót be kell magolnom, mert védésnél tuti iskolát mondok majd mert én nem tudok magamtól bonyolultan fogalmazni..remélem érthető! Ezt tanulásnál is utáltam, mert ha valami fontos akkor az nem releváns..vagy végig akkor releváns de egy szót szeretek használni, mert megzavar a sok kifejezés :-)
2018. febr. 8. 11:33
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha TE írtad a dolgozatodat, akkor csak tudod, MIT írtál?????


A megvédésnél nem kell még véletlen sem szó szerint tudni, hanem csak a emával kapcsolatos kérdésekre válaszolni, ami nem okozhat nehézséget, ha tudod miröl szól a saját dolgozatod!

2018. febr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Pont ez a kérdés, hogy akkor nem kell olyan tudományosan és nyakatekerten válaszolnom ahogy a szakdolgozatba kell írni elég magamtól akár kis iskolás szinten?


Pl A bevétel és a kiadás a kedvezményezett pénzforgalmi számláját vezető pénzintézetnél irtam...tudományosan...


Védésnél mondhatom, hogy amit kapott pénzt és amit kifizettet pénzt az az az ember(kedvezményezett) aki kapta a másik embertől (aki fizetett neki) a bankjától megkapja a pénzt.


Ez ugyanaz csak magamtól fogalmazva..hiszen a pénzforgalmi számlát vezető pénzintézet az a bank.


Akkor hívhatom banknak annak ellenére hogy a szakdolgozatomba ilyen hülyén kellett megfogalmaznom?

2018. febr. 8. 11:41
 4/12 A kérdező kommentje:

mert ugye magolós vagyok és a bank az bank...az nem pénzforgalmi szolgáltató meg nem pénzintézet az nekem bank..ahhoz hogy tudjam ezt a másik két hülye szót a bankra azt nekem be kellett magolnom? A szókincsem szar és minden vizsgámra magoltam a tételeket, mert magamtól nem tudok fogalmazni..az örökhagyó meg az az ember aki meghalt..és nem örökhagyó..érted a problémát? Azok a hülye szavak.....


Ha pedig megpróbáltam azt mondani vizsgán pl az az ember aki meghalt rám szólt a prof, hogy az az örökhagyó..tudtam csak az örökhagyó szó nem jutott eszembe vizsgán meg is kaptam, hogy fogalmazzak pontosan..ezért görcsölök most.

2018. febr. 8. 11:45
 5/12 anonim ***** válasza:

Nem, nem kell "bemagolni":) - Micsoda ötlet!

Ez szakdolgozat védés, itt gondolkozni kell!

2018. febr. 8. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
akkor megnyugodtam, hogy fogalmazhatok ahogy akarok, a lényeg hogy lássák, hogy én írtam :-)
2018. febr. 8. 13:40
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, de ha eljutottál a szakdolgozatig, akkor hogyhogy nem ismered a szakszavakat?

Az lenne a normális, ha ezeket már természetesen tudntád használni mindenféle utángondolás vagy magolás nélkül.

Ha nem megy, akkor igen nagy hiányosságaid vannak szakmai téren!

2018. febr. 8. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

a szakmai szavakat tudom használni vizsgán miután bemagoltam a tételt és utána elfelejtem.


Mindegy is a lényeg legyen egy kettes a védés, sikerüljön a záróvizsga és kapjam meg a diplomát! A többi majd elválik....

2018. febr. 8. 15:36
 9/12 anonim válasza:
Szerintem védésnél is tudnod kell a szakszavakat... Igaz én természettudományira jártam, de ott is szakszavakat kellett használni. Szerintem magold be most is, ami szerinted majd szükséges a védésnél.
2018. febr. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Én, most csak szimplán sírok! 😢😢😢
2018. febr. 9. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!