Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti érettségi után hogyan...

Ti érettségi után hogyan éreztétek magatokat?

Figyelt kérdés
Mármint mikor megkaptátok a bizonyítványt azért nagy kő esett le a szívetekről nem?:) és utána merre haladtatok tovább? mentetek OKJ-s tanfolyamra vagy tovább tanulni? vagy tartottatok egy kis szünetet esetleg dolgoztatok valahol és úgy mentetek tanulni szakmát vagy akármi ilyesmi?

2018. febr. 8. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
66%
Nem esett le nagy kő a szívemről, mivel az érettségi alap. Főleg a mai rendszer mellett elég nevetséges nem megszerezni. Egyébként utána egyetemre mentem, majd amint befejeztem belevágtam az egyik álom melómba, ami egyenlőre jó úton halad.
2018. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

Mivel az érettségi egyáltalán nem nagy durranás, és ezzel már akkor is tisztában voltam, nem éreztem nagyobb megkönnyebbülést, mint amikor vége lett egy akármilyen tanévnek. A nyári szünet ígérete mindig felemelő, nem? :)

Egyből mentem egyetemre.

2018. febr. 8. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
61%

Mindig az aktuális mérföldkőre koncentrálok.

Szóval legyen az érettségi vagy egy sima vizsga, zh, szigorlat, mindig megkönnyebbülök utána, ha sikerül. Nálam ez a természetes.

Mivel semmihez sem tudok úgy viszonyulni, hogy ez nem ér semmit, ergo nem aggódom..

Minden ér valamit..

Egy tz, ami adja az évvégi jegyet és adja a felvételi pontot, egy érettségi, ami szintén felvételi pontot ad, egy vizsga, ami az ösztöndíjamat adja, egy szigorlat, ami a diplomába beleszámít, egy zh, ami a jegybe számít bele.


Érettségi után OKJ-ra mentem, utána dolgoztam 2 évet és mentem tovább tanulni.

2018. febr. 8. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Természetesen örültem neki hogy letudtam, de nem volt olyan euforikus érzés. Mindig az van velem hogy miután megtörténik valami amire előzetesen nagy hangsúlyt fektettem, hogy lecsökken a jelentősége a szememben, vagy legalábbis az hogy mekkora teljesítmény volt. No meg rögtön elkezdem keresni a hibákat, hogy lehetett volna jobb is, mert vagyok annyira maximalista hogy a 91%os átlag nem elég jó :'DD Aztán a kis nyugalom után rögtön jött a most pontosan mit kezdek magammal, ugyanis már az érettségi kezdetekor tudtam hogy nem vettek fel ahová menni akartam, nem is számított a későbbiekben se hogy milyen lesz az érettségi, szóval jó kérdés miért voltam ideges miatta :D Azt tudtam hogy megint megpróbálom, csak az volt a kérdés hogy addig elkezdek egy okjt, vagy dolgozni és mi lesz a b tervem ha következőre se vesznek fel. Végül se az okj se a munka nem jött össze, szóval csak a felvételire meg egy új emeltre készültem egész évben és igyekeztem rendbe rakni magam mentálisan. Aztán meg is lett a gyümölcse, mert felvettek arra az egyetemre ahová menni akartam, meg a b és c terv egyetemre is elég pontom lett volna. Igazából örülök, hogy nem vettek fel elsőre és volt egy ilyen évem, nagyon sok szempontból hasznos volt és élvezetes is.
2018. febr. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Értem úgy látszik hogy akkor csak nekem lesz ilyen nagy dolog hogyha meglesz az érettségi. :D
2018. febr. 8. 18:56
 6/9 anonim ***** válasza:
66%
Olyan nagy kő azért nem, akkor még menni kellett felvételizni, és amikor az is megvolt, akkor elhurcoltak egy évre katonának.
2018. febr. 8. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
66%

Nem csak neked. :) Az érettségi előtt állók szerintem nagy többségben ezt gondolják, amit te. Hogy micsoda mérföldkő és megkönnyebbülés lesz túl esni rajta. Plusz az én időmben még a tanárok is igyekeztek minél jobban hangsúlyozni ennek a fontosságát.


Ha már meg van akkor jobban átérzed az itteni válaszok értelmét...

De ez ne törje le a lelkesedésed, mindenki életében az a legfontosabb, ami éppen történik.

2018. febr. 8. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív visszajelzéseket. Igen valószínűleg megfogom érteni vagyis sejtem hogy utána nehezebb lesz de nem tervezek tovább tanulni hanem már szakmákat csinálni :)
2018. febr. 8. 20:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Nem nagy dolog sőt...

Egy általános iskolás megcsinálja 2-3-asra bármelyiket azzal a tudással ami neki van.


Az érettségi mondhatnánk a követelmények szégyene.

50%-ra kellene emelni a limitet hogy legyen értelme, mert így csak egy felesleges kör.

A szakmákat meg nem érettségihez kötni mint nem is tudom, de nagy hülyeségek.

2018. febr. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!