Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti hogyan motiváljátok magatok...

Ti hogyan motiváljátok magatokat pl. a tanulásra?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta elég nehezen veszem rá magam a tanulásra. Folyton halogatom a tanulni valót, és inkább csinálok valami olyan dolgot amihez több kedvem van.

Talán ennek az-az oka, hogy a tananyagok nagy része rettentő unalmas, és nem érzem olyan fontosnak, hogy az adott tananyagot megtanuljam. Nincsenek konkrét céljaim a továbbtanulással kapcsolatban amik motiválnának.

Nem is feltétlenül csak a tanulásra kell gondolni, ti, hogy veszitek rá magatokat olyan dolgokra amiknek nem látjátok sok hasznát, de mégis meg kell csinálni?


2018. febr. 9. 15:34
 1/3 anonim ***** válasza:

Hát igen, a hozzáállásod meglátszik a helyesírásodon is. Legjobb ösztönző a kudarc. Én is félvállról vettem a tanulást. Helyesírásnál maradva; gimnáziumban 10. év végén meg akart buktatni a nyelvtan tanárnő. Ez nagyon bántó volt, mert egyébként jó és jeles eredményeim voltak. A nyári leállás alatt annyira helyrehoztam a lemaradásom, hogy 11. végére már jó eredményem volt.

Egyetemen hasonlóan jártam. Első félévben nem sikerültek a vizsgák. Kijelentkeztem és más irányba haladtam tovább. Több évvel később újra jelentkeztem, ez alkalommal (kevés kivétellel) jó és jeles eredményekkel vizsgáztam. A diplomámban is csak jelesek vannak.


Tanulj az én hibámból vagy majd a sajátodból.

2018. febr. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Engem az motivál, hogy tudom, mit szeretnék majd tanulni az egyetemen. Már jelentkeztem is a felvin, csak ez fog éltetni az elkövetkező pár hónapban.
2018. febr. 9. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Én meg úgy voltam vele, hogy adott egy feladat, amit jó minőségben el kell végezni. Nem kívánságműsor.

Aztán amikor az ember ott áll és kiad egy akármilyen "munkát" a kezéből, legyen az egy TZ, akkor a munkája minősége valamilyen szinten minősíti őt magát is.

Szóval a (képességeket figyelembe vevő) jó tanulmányi eredmény szerintem elsősorban az önmagunk iránti igényességből fakad - vagy így kellene lennie.

2018. febr. 9. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!