Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel motiváljátok magatokat...

Kovács Denny Dániel kérdése:

Mivel motiváljátok magatokat a tanulásra?

Figyelt kérdés
Általánosban szinte végig kitűnő voltam, de jött a Gimi, ahol a 9. évfolyamot még 5-kel vittem végig, de a 10-11-12 már néhol kaparnom kellett a 4-ért, mert ugye a haverok, a buli volt jobb elfoglaltság is mellette, mindemellett a lustaságot sajnos rólam nevezték el (laptop, fekvés, tv nézés - Így a felvételi sem sikerült) és a kérdés az: Mivel motiváljátok magatokat, hogy tanuljatok? Mivel veszitek rá magatokat a tanulásra?

2015. júl. 24. 21:34
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
A motiváció gimiben az volt, hogy sikerüljön bekerülni egy jó egyetemre.
2015. júl. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
36%

"A motiváció gimiben az volt, hogy sikerüljön bekerülni egy jó egyetemre."


A gyengébb képességű tanulóknak talán.


Az meg, hogy vki általánosban kitűnő egy nudli. Szart sem ér/jelent.

2015. júl. 24. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem voltam sosem gyenge képességű, de köszönöm szépen, szerintem 453 ponttal messze vagyok a gyenge képességtől. :)
2015. júl. 24. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Általánosban meg gimi első 2 évében nem nagyon törtem magam a tanulás terén. Úgy voltam vele, hogy ezek még úgy se számítanak, majd ha szükséges lesz akkor úgy is beletudok húzni. A szüleim ellenben folyton egzecíroztak, hogy ez nagyon kevés amit produkálok és, hogy ez még az egyetemhez sem elég. A tanulmányi eredményeket leszámítva amúgy semmi probléma nem volt velem (tényleg csak ezt tudták felhozni ellenem). Aztán amikor tudtam, hogy eljött az idő, akkor belehúztam, nem csak az egyetem miatt, hanem a szüleimnek is megakartam mutatni, hogy az elmúlt években ők tévedtek és nem én. A gimi utolsó 2 évében a matekon kívül mindenből ötös voltam és már fel is vettek az egyetemre :D
2015. júl. 24. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
27%

"Nem voltam sosem gyenge képességű, de köszönöm szépen, szerintem 453 ponttal messze vagyok a gyenge képességtől. :)"


Semmit nem jelent a 453 pontod. 495 ponttal is kiesnek emberek az egyetemről.

2015. júl. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Nálam is az egyetemre bekerülés volt a fő motiváció (és én sem mondanám magam gyenge képességűnek). A másik pedig, ami miatt tanultam, hogy rosszul voltam a gondolattól, hogy engem bárki butának tartson. Az ostobaság számomra az egyik legrosszabb emberi tulajdonság. Ha az ember tanul, olyan általános információkhoz jut hozzá, ami már megteremti az alapot ahhoz, hogy gondolkodó értelmes ember is válhasson belőle.
2015. júl. 25. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
100%
Én annak idején sehogy, mehettem volna elit gimibe, de szakmunkást választottam. A kiválasztott szakmát mai napig szeretem, de rögtön a suli után rá kellett jönnöm, hogy abból megélni nem egyszerű, így 3 hónapon belül már ismét tanultam, majd ismét és azóta is folyamatosan. Lassan 47 vagyok és ismét egy új szakma elsajátítására készülök, szóval a gimi és utána egy fősuli helyett a mai napig több, mint 10 évet ültem iskolapadban, néha meló mellett....szóval motiváljon az én lustaságom.
2015. júl. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
48%

"Nálam is az egyetemre bekerülés volt a fő motiváció (és én sem mondanám magam gyenge képességűnek)."


Idén 105 ezer jelentkezőből nagyjából 75 ezer került be egyetemre, nagyrészt a demográfiai hullám miatt manapság mindenki bejut (és általában jó helyre). A gyenguskák meg persze még szenvednek a bekerüléssel is.

2015. júl. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Ez így van, de hogy kapcsolódik ez, ahhoz, amit idéztél? Attól, hogy könnyű bekerülni, az embert még motiválhatja a dolog. 1 km-t lefutni pl semmi, mégis egy csomó embernek hatalmas motiváció kell, ahhoz, hogy egyáltalán elinduljon és büszke rá, ha megcsinálja. Egy könnyen elérhető cél is lehet motiváló, ha fontos az embernek.


A másik pedig, hogy a gimnazista még az érettségi előtt áll. Saját maga még nem tapasztalta meg mennyire könnyű, addig pedig hiába is mondod neki. Számukra ez egy nagy lépés, amin izgulnak, ami hajtja őket, egészen máshogy látják, mint amikor már túl vannak rajta.


Nem is értem. Aki volt valaha gimnazista az igazán átérezhetné ezt a helyzetet. Nálunk mind a legjobb, mind a legrosszabb tanuló is motivációnak élte meg az egyetemre való bejutást. Aki nagyon jó tanuló volt, azért mert a maximumot várta el magától, úgy érezte az kell (és olyan helyre is jelentkeztek, ahol valóban szinte max pont kell), aki meg nagyon rossz az meg azért, hogy egyáltalán felvegyék.

2015. júl. 25. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
62%
#5: Aki annyi pontot összeszed csupán tanulással, az nem lusta ember, így simán végig tudja csinálni az egyetemet is. Csak nem irigy vagy? ;) Nem sikerült sehová bekerülni, vagy csak 280 pontos szak jött össze? Hát sajnálom!
2015. júl. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!