Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri orvosira egyetemre...

Megéri orvosira egyetemre felvenni diákhitel I-et?

Figyelt kérdés

Májusban érettségizek, és elég nagy veszekedések vannak itthon a továbbtanulásom finanszírozásával kapcsolatosan (holott hetedik osztályos korom óta tudják a célomat, mindig gőzerővel tanultam, és most februárban esett le nekik a tantusz, miközben egy évvel ezelőtt már tálaltam nekik a költségeket, és megkérdeztem, hogy vállalják-e, de mindegy.).

A szüleim külön vannak, és csak úgy vállalják a havi kiadásaimat, ha felesben fizetik, viszont nem nagyon bízok abban, hogy a hat év alatt végig így lesz, dolgozni meg nem tudok az egyetem mellett.

Arra gondoltam, hogy felveszem a diákhitel I-et, és ha tényleg fizetik nekem a kolit és a kaját ahogy mondták, akkor beraknám pl állampapírba a hitelt, és lenne valamennyi tőkém...Szerintetek megérné? Vagy rizikósabb ennél?


A másik kérdés pedig az orvosihoz illetve a munkavállaláshoz kapcsolódik. Ha államilag támogatotton vagyok, akkor elvileg X időn át Magyarországon kell dolgoznom. Mikor van az, hogy kimehetek külföldre akár? Mikortól nem kell visszafizetnem a tandíjat?



2018. febr. 11. 11:49
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy rossz tanácsot adok, de igen, én ebben az esetben felvenném, de győződj meg róla, hogy ez-e az egyetlen opció arra, hogy elkezdhesd az egyetemet. Én pl nyári munkából meg tudtam venni a könyveimet, és utána a havi kiadásaim nem voltak annyival vészesebbek mint akkor, amikor otthon laktam.


A képzésednek megfelelő időt kell húsz éven belül ledolgozni, különben vissza kell térítened a képzésed összegét. De akármikor kimehetsz külföldre, az nincs megszabva, csak lehet, hogy vissza is kell jönnöd. :D Egyébként elvileg, ha három gyereked lesz meg ilyesmik, ez alól mentesülsz.

2018. febr. 11. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem megéri. A diákhitel a legkedvezőbb hitelkonstrukció ma és igenis diákként is van az embernek egy alap szükséglete, ami lehet, hogy a szülőknek valamilyen szinten teher. Most nem azt mondom, hogy mind a 12 félévig legyen diákhiteled, de az elején mindenképpen jól jön majd. Vagy megpróbálhatod azt, hogy nem igényeled az első hónapban, megnézed, hogy jössz ki, és ha úgy látod, hogy kell, akkor megigényeled. Minden hónapban lehet igényelni és ugyanígy akármikor lemondhatod.


A diákhitelt meg akkor kell elkezdened visszafizetni, ha már keresel egy bizonyos összeget (illetve legkésőbb 40 éves kordban. :D)

2018. febr. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
49%

Diákhitelt felvenni és állampapírt venni belőle?


Komolyan gondolod?


A diákhitel kamata JELENLEG: 2,3%. Ez azonban változik, volt 7-8% is, néhány éve... Most lent van, de manapság nő az infláció, azt pedig követni fogja a kamatláb is, ha az mnb alapkamatot emel, azt is megérzed.


Egy államkötvény éves hozama évi 2% kb. és ebből lejön az adó, járulék, számlavezetési díj stb.


Vagyis évente JELENLEG 0,3%-ot buknál vele...


Pár éve ismerősöm vette fel a diákhitel 1-et, és aranyat vett belőle... jó nagyot bukott rajta.


Hitelből nem fektetünk be, az aranyszabály, még ha egy élelmes, és qrva jó tőzsdeszakember lennél, akkor talán esetleg, feltételesen szó lehetne róla, de nem vagy az.

2018. febr. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
OFF: a diákhitel 2017 októberétől kamatmentes!
2018. febr. 18. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Off: a diákhitel 2, amit közvetlenül csak tandíjra lehet felhasználni, lett kamatmentes.
2018. febr. 18. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Dolgozz nyáron, szerezz be mindenféle szoctámot amit lehet. Nézz utána pontosan, hogy mi jár neked így lehet, hogy nem lesz rá szükség.
2018. febr. 20. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!