Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerintetek miért nem ismeri...

Halász Szilárd kérdése:

Szerintetek miért nem ismeri ma a tanárok jelentős része a modern zeneszerzőket (Hans Zimmer, John Williams stb. )? illetve milyen alapon nevezheti magát műveltnek, vagy akár értelmiséginek az, aki a múltat ismeri, de a jelent nem?

Figyelt kérdés
Konkrétan arra is gondolok, hogy műveletlennek és kultúrálatlannak tartanak minket amikor nem ismerjük XY 19. századi zeneszerzőknek a híres műveit, de amikor megkérdezzük tőlük, hogy tudják ki aza Hans Zimmer vagy John Williams, akkor fogalmuk sincs róla.Pedig mindkettőjük napjaink legtehetségesebbei közé tartoznak.Egyátalán hol húzzuk meg a műveltségnek a határát?Lehet az művelt, aki a múltbéli dolgokat keni-vágja, de a jelenről fingja sincs?Véleményem szerint a műveltség is relatív, illetve nézőpont kérdése.

2018. febr. 11. 19:58
 1/2 anonim ***** válasza:
Elég szomorú hogy nem ismerik.
2018. febr. 11. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
100%
Ofőm ének-matek tanár. Az éneket jobban szereti oktatni, mint a matekot, én is jobban szerettem az ének óráján ülni. Érdekelt is. Intelligens és ismei is őket. Tavaly volt utoljára ének óránk. Év vége felé már a 20. századról beszéltünk, és ismerte is őket, sőt mondott olyanokat akiket mi nem ismertünk. Tudom ez nem neki szólt, de ő a kivétel :)
2018. febr. 11. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!