Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érettségi után arra a kis...

Krisz0627 kérdése:

Érettségi után arra a kis időre még kötelező maradni, vagy amint leérettségiztem már mehetek bármerre? Ha valaki 11. ben otthagyná a sulit (gimi) később le tehetne érettségit? Ha igen akkor milyen végzettsége lenne úgy?

Figyelt kérdés

Jelenleg 11.es vagyok és semmi kedvem a sulihoz, érettségiznék lefele( legalább az legyen meg) aztán húznék a f..-ba..


Lehetőleg mellőzük azt ami nem ide való.. engem csupán a kérdéseimre a válasz érdekel



2018. febr. 11. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen kis időről beszélsz érettségi után? A szóbeli érettségid záróértekezletén megkapod az érettségi bizonyítványodat, utána esetleg az évzáróra kell elmenned a bizonyítványodért, de máskor is át tudod venni. Van, ahol érettségi előtt kiosztják az év végi bizonyítványt, ebben az esetben az érettségi bizonyítványod megkapása után nem kell többet az iskoládba menned. Ha 11.-ben ott hagynád a sulit, akkor esti iskolában kéne leérettségizned később, ha év vége előtt hagyod ott, akkor 2 évet kell újrajárnod, ha tanév vége után, akkor 1 évet. A végzettséged ugyanúgy érettségi lenne, mint ha jövőre szereznéd meg.
2018. febr. 11. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az írásbei érettségik május elején kezdődnek, előtte elballagsz, lezárják a 12.es jegyeidet és utána már nem kell suliba járni. Szóbeli júniusban van, addig nagyrészt otthon tanulsz, némelyik tanár tart felkészítő órát a szóbelire de arra nem kötelező menni. Júniusban meg megvan a szóbeli, 3 nap mire lemegy az egész osztály a legtöbb esetben, nálunk az utolsó nap végén ki is osztották az érettségi bizonyítványt meg a bizonyítványt is, utána meg végképp pápá, egyáltalán nem kell betenned a suliba a lábad:D
2018. febr. 12. 01:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Először elballagsz, aztán leérettségizel. Szóval az érettségi után nincs már semmi. Hacsak nem olyan suliba jársz, ahol +1 évvel szakmát is adnak, de az nem kötelező.


Ha érettségi előtt hagyod ott a sulit, akkor 8 általánosod lesz, ami ugye sehova nem túl jó belépő:( - Igen, megvan a 10. osztályod, ha végigcsinálod ezt az évet, akkor a 11. is, de ez csak akkor számít, ha valamilyen felnőtt gimnáziumban megcsinálod az érettségit, mert aszerint kapcsolódhatsz be a felnőtt képzésbe, ahány osztályt már sikeresen elvégeztél. Amúgy munka mellett sokkal nagyobb szívás érettségizni, még ha most nagyon eleged is van mindenből.


Ha olyan suliba jársz, hogy +1 év szakmát ad, akkor ha valamit is ér a szakma és a képzés, akkor kár kihagyni, mert az OKJ-k 90%-a csak melegedő, és ott semmit nem tanulsz meg, viszont egy sima érettségivel megint ott vagy, ahol a part szakad.

2018. febr. 12. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz, hogy 11-edikben csak úgy leérettségizel, és otthagyod az iskolát, az nem fog menni. Egyféleképpen teheted meg: ha most jelentkezel minden tárgyból érettségire ÉS osztályozóvizsgára az ÖSSZES tantárgy 11-12-edikes anyagából, és ápr. 30-ig osztályozóvizsgával megkapod az összes 11-edikes és 12-ikes jegyedet minden létező tantárgyból. Másképp nem. Ha csak nincs kedved, akkor bármikor otthagyhatod a sulit érettségi nélkül, Hoffmann Rózsának köszönhetően, aki leszállította a tankötelezettség határát 16 évre. Húzhatsz bármilyen betűbe bármikor.
2018. febr. 12. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha most otthagyod a sulit, akkor később felnőttképzésben befejezheted, a 11. osztály elejétől, és utána érettségizhetsz.
2018. febr. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem érettségizhetsz csak úgy sajnos. Amikor én 11.-ben előrehozott angol érettségit tettem, le kellett osztályozóvizsgáznom a 11.-es és a 12.-es anyagból is. Tehát ahhoz, hogy mehess az adott tárgyból érettségi vizsgára, osztályozóvizsgát kell tenned az adott tanárral. Nem tudom, hogy ez csak az érettségi vizsgatárgyakra értendő-e, vagy az összesre.


Bár érdekes, hogy ilyen felnőttképzésen résztvevőknek is megvan-e a 12 osztály, azt nem tudom...

2018. febr. 12. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem is lehet minden tárgyból előrehozott érettségit csinálni, csak nyelvből és infóból tudtommal. A 3 alap tárgyból (magyar, matek, töri) biztos nem lehet. És igen osztályozózni is kell.
2018. febr. 12. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, úgylátszik akkor megkell csináljam az egészet végig:/ na mindegy, ez a kb másfél év kibírható
2018. febr. 15. 22:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!