Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hány féléves az ELTE Bárczin...

Hány féléves az ELTE Bárczin a gyógypedagógia szak levelezőn?

Figyelt kérdés

Ha felnőtt fejjel belevágnék, és már van egy diplomám, akkor is 4 félév? Ilyenkor mi számít felvételi pontnak? Néztem a honlapon, hogy a diploma átlaga, stb., de őszintén szólva már olyan régen jártam felsőoktatásba, hogy a mai rendszert én már nem értem...

Tudom, felvi.hu, stb., de hálás lennék, ha valaki néhány mondatban összefoglalná, hogy induljak felnőttként neki.



2018. febr. 13. 12:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
25%

Egy diplomás ember azért kiigazodhatna a felvi.hu oldalon... A képzés 8 féléves. A pontszámításról bemásolom azt, amit a felvi.hu oldalon találtam.


Felsőfokú oklevél alapján számított felvételi pontszám alapképzésen, osztatlan mesterképzésen és felsőoktatási szakképzésen

Figyelem!


Amennyiben az intézmény az oklevél minősítéséből pontot számít, az oklevél minősítését az alábbi dokumentumokkal kell igazolni:


alap- és mesterképzésben, illetve korábbi főiskolai vagy egyetemi képzésben szerzett oklevél, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,

(elektronikus) leckekönyv vagy oklevélmelléklet, amennyiben tartalmazza az oklevél minősítését,

amennyiben nem állnak rendelkezésére a fenti dokumentumok vagy adatok, a pontszámításhoz a www.felvi.hu honlap Kérvénytárból letölthető záróvizsgaeredmény-igazolást kell feltölteni.


Záróvizsga-eredmény alapján akkor számítható pontszám, ha oklevélminősítést nem állapított meg a felsőoktatási intézmény.


Alapképzési szakra történő jelentkezés esetén a felsőfokú végzettséggel rendelkező (diplomás) jelentkező számára az oklevél minősítése alapján is kiszámítható az összpontszám. A gyógypedagógia alapképzési szakra történő jelentkezés esetében bármely felsőfokú végzettséget igazoló oklevél elfogadható, melyeket a Kar az alábbi feltételek szerint rangsorol (ld. 1. táblázat).

1. csoport: pedagógusképzés képzési terület szakjai (csecsemő- és kisgyermeknevelő, óvodapedagógus, konduktor, tanító, gyógypedagógus, közismereti tanár /minden szintű és szakos/), társadalomtudományi képzési terület szociális képzési ág szakjai (szociális munkás, szociálpedagógus) esetén az 5,00-ás diplomaátlagra 400 pont, majd tizedesenként 3-3 ponttal kevesebb (tehát 4,9-re 397 pont, 4,8-ra 394 pont stb.)


2. csoport: egészségtudományi képzési terület itt felsorolt szakjai (ápolás és betegellátás – gyógytornász-fizioterapeuta vagy ergoterapeuta szakirány, általános orvos); bölcsészettudományi képzési terület itt felsorolt szakjai (pedagógia BA, közösségszervezés/andragógia BA, pszichológia BA és MA, neveléstudományi MA, társadalmi tanulmányok MA); sporttudományi képzési terület itt felsorolt szakjai (gyógytestnevelő, humánkineziológus); továbbá egyéb tanári végzettségek (szakmai tanár, műszaki szakoktató, nevelőtanár, mérnöktanár, pedagógiatanár) esetén az 5,00-ra 400 pont, majd tizedesenként 4-4 ponttal kevesebb (tehát 4,9-re 396 pont, 4,8-ra 392 pont stb.)


3. csoport: minden egyéb felsőfokú oklevél esetén az 5,00-ra 400 pont, majd tizedesenként 5-5 ponttal kevesebb (tehát 4,9-re 395 pont, 4,8-ra 390 pont stb.)


Minősítés



átlag



1. csoport



2. csoport



3. csoport


„kitüntetéses, kitűnő, és kiváló ha igazoltan 5,00”



5,0



400



400



400


„kiváló, ha <5,00, jeles”



4,9



397



396



395


4,8



394



392



390


4,7



391



388



385


4,6



388



384



380


„jó”



4,5



385



380



375


4,4



382



376



370


4,3



379



372



365


4,2



376



368



360


4,1



373



364



355


4,0



370



360



350


3,9



367



356



345


3,8



364



352



340


3,7



361



348



335


3,6



358



344



330


„közepes”



3,5



355



340



325


3,4



352



336



320


3,3



349



332



315


3,2



346



328



310


3,1



343



324



305


3,0



340



320



300


2,9



337



316



295


2,8



334



312



290


2,7



331



308



285


2,6



328



304



280



2,5



325



298



280


„elégséges”



<2,5



280



280



280



A pontszámítás alkalmazásának szabályai:


a) differenciált pontszámítás alkalmazható, ha az oklevél tartalmazza a minősítés alapjául szolgáló átlagot (egy vagy két tizedesig)


b) differenciált pontszámítás alkalmazható, ha az oklevél nem tartalmazza az oklevél minősítésének átlagértékét, de a jelentkező csatolja azt a dokumentumot, melyen az egy vagy két tizedesig megjelenített oklevélátlag látható (pl. az index megfelelő oldala, oklevél-igazolás stb.)


c) a differenciált pontszámítás nem alkalmazható, ha az oklevél nem tartalmaz számszerű átlageredményt, és a jelentkező nem tölt fel az átlagértékre vonatkozó dokumentumot. Ebben az esetben az egyes minősítésekre az 1. táblázat kiemelt soraiban látható pontszám kerül megadásra: Kitüntetéses és kitűnő oklevélre: egységesen 400 pont, kiváló vagy jeles oklevélre kategóriától függően: 391 vagy 388 vagy 385 pont, jó oklevélre kategóriától függően: 370 vagy 360 vagy 350 pont, közepes oklevélre kategóriától függően: 340 vagy 320 vagy 300 pont, elégséges oklevélre: egységesen 280 pont.


d) a különböző lehetőségek közül mindig a jelentkező számára legkedvezőbb pontszámot kell rögzíteni.

2018. febr. 13. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm, éppen az ilyen kioktatást szerettem volna elkerülni. ...most ugye sokkal különbnek érzed magad, hogy így indítottál? Én még kimaradtam a kreditrendszerből is, nem beszélve bolognai rendszerről és hasonlókról. Hidd el, én is tudnék Tőled olyat kérdezni, amitől zavarba jönnél. Gondoltam, mielőtt komolyabban beleásom magam, kérdezek, csak a fórumot tévesztettem el ezek szerint.


Egyébként köszönöm, de a felvi.hu-n ezt én is megtaláltam, végig is olvastam. Azt a részt is megtaláltam - a Bárczi honlapján -, hogy a képzési idő csökkenhet a diploma szakirányának függvényében. Valaki olyantól vártam a választ, aki szintén így vágott bele, hogy kb. tudjam, mire számítsak.


Előre is köszönöm, ha valaki még válaszol, tapasztalat alapján, nem a google-t használva (ezt én is megtettem), hanem saját gondolatokkal, mondatokkal.

2018. febr. 13. 13:23
 3/12 anonim ***** válasza:
76%

A képzés 8 féléves. Rövidíteni akkor lehet, ha a korábbi diplomá(i)d hasonló terülten szerezted. De ez többnyire elvileg van így. Egyik ismerősöm pedagógia szak után ment a Bárczira gyógyped.re. Ő nem tudta csökkenteni a képzési időt, pedig elég sok tárgyat elfogadtak neki. Szerintem neked pluszban az is nehézséget okoz a tantárgyak elfogadásnál, hogy ilyenkor krediteket ismernek el, te pedig azt írtad, hogy a kreditrendszer előtt végeztél. Érdemes felhíni a sulit, hogy pontosan milyen esetekben rövidül a képzés.

Jelentkezni csak a felvin tudsz. Ott minden egész jó le van írva. Ha konkrét kérdésed van arra szívesen válaszolok. A diplomád átlaga alapján, de a korábbi érettségid alapján is számíthatják a pontjaid. Azt veszik figyelembe, ami számodra kedvezőbb.

2018. febr. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Ha a pontszámokat a diploma alapján számítják, akkor gondolom, csak egy diploma vehető figyelembe. Akkor is van lehetőség arra, hogy az érettségit vegyék figyelembe, ha az i.e. 1990-es években volt? Akkor még nem volt emelt szintű, központinak hívták, matekból írtam ilyet. Néztem a plusz pontokat, csak a nyelvvizsga jöhet szóba (középfok C, ami a mai rendszerben azt hiszem B2 komplex).
2018. febr. 13. 14:20
 5/12 A kérdező kommentje:
Azóta elolvastam a felvi.hu cikkeit, elvileg korlátlanul használhatók az érettségi érdemjegyek. Használtam a kalkulátort is, kicsit megijedtem, mert természettudományi tárgyat csak első két évben tanultam, de azt is elfogadják elvileg, úgy néztem (ma 9. és 10. évfolyam).
2018. febr. 13. 14:54
 6/12 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem több diploma esetén csak egyet vesznek figyelembe. Az a lényeg, hogy mindig a számodra legkedvezőbbel fognak számolni. De a pontok nem adódnak össze (diploma+diploma vagy diploma+érettségi), viszont a nyelvvizsgáért jár a plusz pont. Mivel erre a szakra nem kell emelt érettségi, tökéletesen megfelel a "régi típusú" is. Itt el tudod olvasni, hogyan számítják át: [link]
2018. febr. 13. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, most láttam, hogy írtál közben. Igen, én is úgy emlékszem, hogy elfogadják.
2018. febr. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Még egy kérdés, bár ez már inkább technikai: ha elektronikusan jelentkezem, az igazoló dokumentumokat milyen formátumban kell felcsatolni? Sima képként jó?
2018. febr. 13. 15:14
 9/12 anonim ***** válasza:
35%
Nem az a lényeg, hogy különbnek érzem-e magam, hanem az, hogy ha egy ember diplomát akar szerezni, ráadásul már van is neki egy, akkor hogy okozhat neki gondot a felvételi információk értelmezése. Vagy ha gondot okoz, akkor miért nem az egyetemhez fordul tanácsért? Arra vagy kíváncsi, lecsökkenhet-e a képzési idő a képzettséged miatt, de nem írod mit végeztél. Nyilván nem mindegy, hogy tanítóként vagy közgazdászként szereztél diplomát egykor.
2018. febr. 13. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
50%

Szia, nem kioktatni szeretnélek. 1. éves levelezős vagyok az ELTE-n. Nekem már van 3 diplomám, pedagógusképzésben és jogi képzésben szereztem. Javaslom, hogy ne az érettségi eredményed alapján kérd a pontszámítást (2001-ben érettségiztem hagyományos képzésben), hanem diploma alapján. Az fontos, hogy az ELTE-re 400 pont alatt még levelező ktgtérítésesre sem lehet bejutni :( Ezért is jobb a diploma pontszámát kérni.

5 diplomára 400 pont jár, és lefelé csökken a pont. Plusz pontot lehet kapni nyelvvizsgára, gyed, gyesre, de nem túl sokat. Mivel alap érettségid van, így azzal max. 350 pont körül tudsz összeszedni :(

A képzés 8 féléves levelezőn is, ha 2 szakirányt szeretnél választani. Ha az előző diplomád tanári, szocped, óvoped, stb. akkor lehet rövidíteni 6 félévre, de akkor csak egy szakirányt választhatsz. A logopédia szakirány levelezőn csak egy szakos képzésben indul idéntől, és 7 féléves, amit szintén tudsz rövidíteni 6 félévre az előző diplomád alapján. Az ELTE tanulmányi honlapján hamarosan rajta lesz megint, hogy milyen diplomákat fogadnak el a 6 féléves képzés beszámítására. [link] itt fogod megtalálni.

Ezen felül vannak automatikus tantárgyelismerések szintén az előző diplomád alapján. Illetve ha sikerül tantárgyi tematikát kérni az előző főiskoláról, akkor plusz egyedi tárgyakat is el tudsz fogadtatni (az is, aki nem kredites képzésben, tehát 2000 előtt végzett). Ha van egyéb kérdésed, szívesen válaszolok, ha tudok.

2018. febr. 14. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!