Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Rossz tanulóként esély a...

Rossz tanulóként esély a doktorira?

Figyelt kérdés

Sziasztok 11-be járok gimibe az eredményeim

Magyar irodalom és nyelvtan: 2

Matematika: 2

Fizika: 2

Történelem 3


csak hogy a főbb tárgyakat említsem, de doktor szeretnék lenni....mindegy milyen szak csak legyen a nevem előtt a dr. Milyen egyetemre kellene mennem, hogy majd egyszer kiirhassam a nevem elé a dr?


Vagy van bármilyen legális út valami könnyített iskola, hogy teljesülhessen az álmom? Olvastam valami aposztrófós doktor is ahhoz is kell jó érettségi? Mindenképpen akarom a nevem elé...:-) Vagy kezdjek el keményen tanulni és akkor jogi egyetem vagy olyan egyetem ami alapból adja a két betüt, mert ez a alapszak meg utána két év meg phd az túl sok idő és energia...ja és angolból most megbuktam..nektek hogy lett középfokú..rendesek voltak és átengedtek. Most teljesen belelkesültem az egyetemtől...meg menő lesz dr-ként élni....


2018. febr. 15. 08:21
 1/8 anonim ***** válasza:
48%
:DDDDD
2018. febr. 15. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Azt mondja mindenki, hogy ma bárki szerezhet diplomát, és bárki elvégzi az egyetemet! Akkor hazudnak?
2018. febr. 15. 08:32
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
Elosszor is tanuld a nyelvtant 😄
2018. febr. 15. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
25%
Jól van feküdj vissza szépen aludni.
2018. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%

Így nincs.

Igen, bármilyen h*lye kaphat diplomát, de ha esze nincs, akkor legyen szorgalma - a kettő közül az egyik azért kell.

Ilyen "aposztrófós doktor"-ról még nem hallottam:D, pedig nekem van PhD-m:)

Alapszak után nem két év még az a PhD, hanem a mester két éve, utána pedig doktori iskola, az három-négy év + amíg elkészíted a dolgozatod és elfogadtatod a publikációidat, az még plusz 1-2 év simán lehet:)

Osztatlan mesterképzésre mehetsz orvosira, fogorvosira, gyógyszerészetire, állatorvosira és jogra, ezek 5-6 éves képzések, két emelt szintű érettségi kell hozzájuk, általában 400+ -os ponthatárral, és még bejutni a legkönnyebb... Ezek közül még a gyógyszerészetire a legkönnyebb bejutni, de kibukni is a legkönnyebb, mert 5 év tömény kémia, és sokan úgy mennek oda, hogy épp az elrontott kémia érettségi miatt nem lett több pontjuk:S

2018. febr. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
75%
Hát ha 13ban végzel akkor, a következő éveket hajtsd meg, ha jövőre akkor ebből nem lesz orvosi. A gyógyszerészeti is neccesen, mindkettőnél emelt biosz és kémia/fizika kell. Matek kettessel nem hiszem, hogy sikerülne. Én sem vagyok lángelme, de szorgalommal 4,6 lett az átlagom. Sok szerencsét, de szerintem nem sikerülne, ha meg csak azért akarsz dr-t, mert jól néz ki, akkor ne orvosnak menj!
2018. febr. 15. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Mindenki szerezhet diplomát az igaz, mindenki aki odateszi magát, és mindenki aki beleöli a munkát.


Doktorit nem mindenki szerezhet, mert az kb 7-8 év ha nem olyan szakra mész ahol alapból jár a cím, vagy ha jogra vagy orvosira mész ott annyi az ismeretanyag hogy a diákság jó része kibukik az első félév után. (persze a többi sem könnyű)


Szóval:

Dr lehet orvos, jogász vagy olyan személy aki kutatómunkát végez és publikál igen magas szinten.

Emellé a doktorit valahány évente meg is kell védeni különben elveszik. (kutató területeken persze:) )

2018. febr. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Lány vagy? Mert ha igen, bevált szokás dr. Férjet szerezni, ha csak ez a vágyad, talán úgy egyszerűbb ;) :DD
2018. márc. 10. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!