Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van arra bármi esély, hogy...

Van arra bármi esély, hogy tanulóként magammal vihessem a kutyám külföldre?

Figyelt kérdés
Azért fontos, hogy tanuló lennék, mert ugye így nem sok pénzem lenne, meg albérletben kéne élnem vagy kollégiumban. Én úgy érzem nem sok erre az esély, de nem vagyok jártas külföldi utazásban, ezért kérdezem. Gondolkodom rajta, hogy külföldön végezzem el az egyetemet. Pár hónapra itthon hagynám a kutyám, de azért 3-4 évre képtelen lennék, ezért akarom, tudni, hogy van-e erre bármi esély szerintetek.

2015. jan. 10. 15:29
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha mellette tudsz dolgozni, vagy valami olyan albérletet kifogni, ami nem egy vagyon, akkor talán.
2015. jan. 10. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha önállóan el tudod magad tartani akkor nem lesz gond, csak útlevelet kell csináltatni a kutyának is.

De pl ha albérletbe mész akkor olyat kell keresni ahol engedik a kutyát. Ha kollégiumba mész, oda biztosan nem viheted magaddal.

2015. jan. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Igen, abban biztos vagyok, hogy kollégiumba nem vihetem magammal.

Természetesen ha kimegyek, mindenképpen akarok dolgozni, de egyetem mellett még képesítés nélkül biztosan nem fogok olyan jól keresni. Nem tudom, hogy diákmunkával el tudnám-e magam és a kutyámat is tartani.

2015. jan. 10. 15:39
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Attól is függ, hogy melyik országban akarsz továbbtanulni.

Nem egyformák a törvények, de azt tudom, hogy Angliába nehéz más államból állatokat bevinni.

Franciaországban pl. könnyebb, de most itt is megszigorították aa behozatalt, néhány lelkiismeretlen kutyatenyésztő miatt... :-(

2015. jan. 10. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem lehetetlen, attol fugg melyik orszagba mesz es milyen diakmunkakat talalsz, meg hogy mennyire vagy talpraesett. Ha olyan a szakod, meg tanulmanyaidhoz kapcsolodo munkakort is talalhatsz. Amugy sem erdemes a "meghuzom magam" eletvitelre berendezkedni, mert a vegen ugy maradsz.Neked szemmel lathatoan fontos a kutyad, akkor legyen ez a kenyelmi szint amibol nem szivesen engedsz lejjebb. Ha semmikepp sem kivitelezheto a dolog, meg mindig haza tudod hozni.
2015. jan. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Angliaba utlevel, mikrochip es veszettseg elleni vakcinacio szukseges. Titert ugy tudom mar nem neznek, szoval oda most epp konnyu kisallattal beutazni.
2015. jan. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Legfőképpen Európán belül gondolkozok, azt nem tartom reálisnak, hogy az óceánon túlra magammal tudjam vinni tanulóként, meg az nem is vonz annyira. Ami számít, hogy angol nyelvű legyen a képzés. Tudtommal Skóciában és Dániában is ingyenes az egyetem Eu tagoknak. Szóval ilyenekben gondolkozom, persze főként Nagy-Britannia érdekel (azért mondom így, mert nem csak Anglia). Egy-két helyen van távolabbi ismerősöm is, esetleg gondoltam, hogy ilyen oldalról közelítem meg a dolgot, de nem tudom, hogy lenne-e képem ilyenekről beszélni velük.
2015. jan. 10. 15:49
 8/16 A kérdező kommentje:
Ha bonyolultabb a bejutás, az nem zavar annyira, inkább attól félek, hogy eltartani nem tudom.
2015. jan. 10. 15:50
 9/16 Hovarju ***** válasza:
Szerintem előszőr indulj el nélküle. Legyen hol laknod, aztán ha találsz munkát és albérletbe mész, akkor már magaddal viheted.
2015. jan. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Hat Angliaban tuti nem ingyenes a kepzes, csak hianyszakmakban, pl diplomas apolo, tanar hasonlok, de amugy kokemenyen csengetni kell. Persze van diakhitel, amibol fizetheted a tandijad es a megelhetesi koltsegeidet is, de emelle meg meloznod is kell, hogy ne nyomorogj. Es meg igy is kb 60 ezer angol fontos adossaggal kezded az eleted. Sztem a kuty ehhez kepest nem akkora problema azert.
2015. jan. 10. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!