Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az emelt szóbeli érettségi...

Az emelt szóbeli érettségi bioszból hogy zajlik?

Figyelt kérdés
Belépek a terembe húzok egy tételt és utána? Mennyi időm van felkészülni? Míg én készülök valaki más felel? Hányan vannak bent tanárok? Engem az feleltet aki tanít is? Milyen feladatokra lehet számítani? Minden érdekel, ki mit húzott, milyen volt, hány százalék/pont lett. Előre is köszönöm!

2018. febr. 17. 10:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Kihúzod a tételt, nekem kb 20 perc-fél óra volt felkészülésre, közben ketten is lefeleltek. Nálunk három tanár volt bent, de olyan tanár emelten bent sem lehet aki tanít. Irányított felelés, szóval vannak kérdések és azokra kell válaszolni. Én a gerincesek légzőrendszerének fejlődését kaptam, meg a növényekkel kapcsolatban valamit amire már nem emlékszem :D
2018. febr. 17. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

3 tanár van benn, 1 diák, aki épp felelni fog, és 1, aki már elkezdte a felkészülést. Legalább fél órád van (sok is).

Bemész, húzol: van egy "A"

2018. febr. 17. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok. elküldte félúton:) Szóval húzol egy "A" feladatot, ezen van két fő téma: nálam a fül volt meg az autotrófia és heterotrófia összehasonlítása (máshogy volt megfogalmazva, nekem kellett besorolni az élőlényeket ezekbe a kategóriákba). Van mellette egy "B" kérdés, nálam egy 10 soros újságcikkrészlet volt egy kutató munkásságáról, és volt hozzá egy kérdés, amit ki lehetett olvasni a szövegből, semmilyen tárgyi tudás nem kellett hozzá.

Amikor elkezdesz beszélni a fő témáidról, jó, ha látszik, hogy összeszedett vagy, és a nagy részét el tudod önállóan is mondani. Persze, mindenképp belekérdeznek, de ha már harapófogóval kell kiszedni belőled mindent, az nem az igazi:S

Másik suliba küldenek, nem lesz ismerős tanár.

2018. febr. 17. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Húzol egy borítékot abban van az A és B aztán kidolgozd őket amíg előtted ketten lefelelnek. Ez olyan 30 perc körül van azt hiszem ennyit mindenképpen adni kell mert én az első körben voltam bent és csak fél 9kor kezdtük el. 3 tanár van benn egyik sem olyan, aki tanított. Én valami ökológiát húztam, r meg K stratégisták volt az A és biológiai oxidáció a B. Mxos lett amúgy. A tételeket összegyűjtötték egész jól gyakorin egy pár éve szerintem azt érdemes megnézni.
2018. febr. 17. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!