Orvosi, hogyan?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a szak, sokkal jobban, mint amit most csinálok. És régóta bánom, hogy nem oda mentem.

Sajnos államilag támogatott szakon nem tudom elkezdeni, mivel kimerítettem már a nekem járó féléveket (korábban osztatlant végeztem).


Azonban nem tudnék kifizetni 1,5 milliót félévente, ráadásul magamat is fent kell tartani valahogyan, vagyis dolgoznom kell. A képzés nyilván csak nappalin indul.


28 éves vagyok, még ha valami csoda folytán el is tudnám kezdeni, akkor 34 évesen végeznék, nos akkor elkezdeni egy másik pályát, nem egy jó dolog.


Jól gondolom?



2018. febr. 17. 20:30
 1/8 anonim ***** válasza:
83%
Ha ez a vágyad próbáld meg... az ha belebuksz, mennyivel rosszabb, mint hogy életed végéig kérdezed, hogy: "Mi lett volna ha..."
2018. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
46%
Rosszul tudod. 6 év orvosi, 2 év rezidens 2 év szakosodás. tehát 38 lennél mikor elkezdhetnél gőzerővel dolgozni. Vissza tudnál fizetni kb 8 milliós diákhitelt?
2018. febr. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

6 év az orvosi, vagyis 6 év után kezdeném el ténylegesen a "pályát".


Orvosi fizetésből? Nem valószínű.

2018. febr. 17. 20:36
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha önmagadtól nem tudod kitermelni a tanfolyam díját, akkor van lehetőség diákhitelt felvenni, de ezt nagyon jól gondold meg, mert másfél milla az nem kis pénz, ha mégsem sikerülne.
2018. febr. 18. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Ami még eszembe jutott így utólag, hogy esetleg cég tudná kifizetni a tandíjat helyette, de szerintem ebben a szakmában ilyenre nincs lehetőség. Csak azért írom, hogy hátha ismersz ilyenre lehetőséget a környezetedben.
2018. febr. 18. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Külföldön régóta működik, hogy a munkáltató átvállalja a diákhitelt. Idéntől otthon is van rá lehetőség, és élni is fognak vele a kórházak, hogy szakember szerezzenek, amilyennek hiány van.
2018. febr. 18. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
21%

Kérdező, te nagy tévedésben élsz. 6 év az orvosi, két év a rezidens két év a szakosodás. 6 év után te ha a feneked a földhöz vered se fogod elkezdeni a konkrét pályát

üdv, egy orvos.

2018. febr. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó! Nem hinném, hogy te orvos vagy, a stílusodból ítélve. Egy szakképzés nem 2 év, hanem általában 5 év, a háziorvosi 3 év, persze vannak mellette ilyen 2 éves kisebb-rövidebb szakképzések, de a belgyógyász, kardiológus, gyermekorvos, sebész (a szívsebészet 7 év, ha jól tudom). És 6 év után, igenis dolgozik, elvégeszte az egyetemet, fizetést kap, függetlenül attól, hogy még folyik a "továbbképzése".


Sajnos az orvosi tényleg nagyon drága, a tankönyvek is. Éjjel-nappal tanulás van, kevés szabadidő. És olykor még a legelhivatottabak is nehezen veszik az akadályokat. Mellette szinte lehetetlen dolgozni. Esetleg nem gondolkoztál azon, hogy valamilyen más egészségügyi területen helyezkedj el (mentős, ápoló, műtősnő, gyógytornász kórházban stb.)?

2018. febr. 20. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!