Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tennél akkor, ha az, amit...

Mit tennél akkor, ha az, amit tényleg szeretnél csinálni és amiben jó vagy, nem fizetne túl jól, és lehetőséged lenne jól fizető, de számodra nem érdekes területen tovább tanulni és elhelyezkedni. Mi alapján döntenél?

Figyelt kérdés

Van egy igen jól kereső férjem és 2 gyerekem is, ezért egyik oldalról jelenleg megtehetem, hogy ne keressek túl jól, másik oldalról viszont ott a felelősség, hogy ha valami történik, akkor hogyan tartom el a gyerekeimet? (Tudom, ne legyen pesszimista, na de ez a valóság, nem? Hogy megtörténhet.) Most lenne lehetőségem 1 év alatt kiemelkedően jó fizetést elérni, de olyan területen, ami nem annyira érdekel. Kb. semleges az érdeklődésem felé, megy, ha akarom, de semmi különös.


Maradnál amellett, amit szeretsz csinálni, vagy mennél az anyagi biztonság irányába, és tovább tanulnál?


2018. febr. 24. 14:27
 1/3 anonim ***** válasza:
68%

Ez igazából elég nehéz kérdés lenne számomra, mivel nekem az is lényeg h szeressem is az állásomat illetve fizessen is jól.

Mert ha nem szeretem és semlegesen nézek egy állás felé,akkor úgy kelek fel korán reggel hogy ,,ahh megint munka''

És számomra ez nem igazán okés.

Szóval ha megéltek úgyis hogy a neked tetsző állásba vagy benne, akkor maradna nálam a helyzet.

2018. febr. 24. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Nekem is iszonyat nehéz a kérdés, mert szeretem, amit csinálok és jó is vagyok benne, embereken is segíthetek és ez nekem nagyon fontos. Sokára találtam rá arra, amit igazán szeretek és nem akaródzik elengedni.


De ott a "de", hogy vajon nem-e önzés megmaradni emellett, ha olyan munkám is lehet, amivel ennek kb. 6-7x-sét kereshetném, hiszen nem mindegy, mivel indulnak útjára a gyerekek. De persze nem csak a pénz az útravaló, hanem az is, hogy szeressék, amit csinálnak és a példamutatás... hát ezért gondolom egyik nap ezt, másik nap azt.

2018. febr. 24. 14:38
 3/3 anonim ***** válasza:

Velem hasonló volt/van. Én belevágtam abba, ami kevésbé érdekelt (semleges volt) azzal, hogy vagy megszeretem és maradok azon a vonalon, vagy nem szeretem meg, de legalább megpróbáltam, jó esetben be is sikerül magam biztosítani általa és utána még visszatérhetek ahhoz, amit szeretek.

Aztán varázslat történt és azon kaptam magam, hogy minél többet megtudtam az adott témáról, annál elképzelhetetlenebbnek tartottam, hogy valaha visszatérjek a korábbi terveimhez. Egyszerűen döbbenetes, mikor azon kapod magad, hogy órákon át dolgozol valamivel és még azt a kellemes fáradtságot sem érzed, amit korábban annál, amiről hitted, hogy az a minden.

Nekem bejött, hogy váltottam és belevágtam valami teljesen újba. :) Pedig eleinte úgy álltam hozzá, hogy hogy fogom én ezt megszeretni, valóban van nekem ehhez affinitásom, ha sosem találkoztam ezzel és jaj, más már profi az én koromban, én meg azt sem tudjam, hol kezdjem...


Szerintem sosem tudhatod, mibe szeretsz bele. Csak legyél nyitott rá. :)

2018. febr. 24. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!