Alfakapos vélemény?

Figyelt kérdés
Alfakapos távoktatásos vámügyintézői tanfolyamon vett rész valaki? Mi a véleményetek róla?
2018. febr. 24. 18:47
 1/3 anonim válasza:

Sziasztok!

Nem tudom él-e ez a topik, de valahova le akartam írni a tapasztalatom.

Engem a cégem fizetett be 2018 októberében egy ilyen tanfolyamra. A tananyagot szakaszokban töltheted le egy oldalról, személyes vagy mailes konzultció nincs.

A jegyzetek nagyon kezdetlegesek. Valahonnan összeollózták őket, néha nincs egyeztetve az állítmány és az alany, néha hosszú szakasz megismétli magát.

A modulzáró vizsgára kidolgozva kaptuk meg a tételeket. A vizsga nem szigorú, segítenek, senki sem bukik meg.

Az OKJ-s vizsgára szintén érkeznek a tételek, azok kidolgozottak. Nem kis anyag, pedig épphogy csak megválaszolja a kérdéseket. 6-8 számítási gyakorló feladat is érkezik, de ezek közel sem fedik le a lehetséges feladatokat.

Az első írásbeli vizsgán 28ból 26 megbukott. A számítási feladat tök ismeretlen volt a számunkra, pedig kaptunk lehetőséget csoportos kidolgozásra.

A második írásbeli vizsgára sokat tanultam, de ott is megbuktam. Én legalább egy közepesre számítottam, de csak 40%ot értem el.

A számítás jól ment, de olyan kérdések is voltak, amikre a jegyzetben, de még a neten sem találtunk választ.

Szóbelire nem mehettem, de bele akartam nézni a dolgozatomba, ami csak a szóbeli reggelén lehetséges.

2019. júl. 27. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:

A szóbelin derült ki, hogy ebből a csoportból is mindenki megbukott, kivéve egy versenyzőt.

A szóbeli előtt pár nappal kaptunk postán egy hivatalos, nyomtatott jegyzetet, egy magyarázattal, hogy az Alfakapos vizsgaeredményei megfelelnek az országos átlagnak, sajnos nehéz a vizsga, de jó felkészülést kívánnak a harmadik írásbelimre.

A szóbeli vizsgán 6-8 diák jelent meg. 1, akinek sikerült, kb 6, akit két nappal korábban hívtak fel, hogy mivel határon volt a dolgozatuk, sikerült a vizsgaelnökkel engedélyeztetni a szóbelijüket.

Ezek mind olyan tanulók voltak, akinek a munkaadója betelefonált az Alfához, hogy "mi az hogy 4 dolgozómból 4et megbuktattok 500e forintért???", vagy hogy "nem lehetne vizsgáznom 55%ra??".

Ketten voltunk ott, akik csak betekintést kértünk.

A kijavított dolgozat nagyon szigorúan ragaszkodott a kulcshoz.

Én azért buktam meg, mert a pl 2% + 25% + 100usd/l vámot nem 3 külön sorban, hanem egyben számoltam ki.

Azért is pontot veszítettem, mert a 7.5literes 45%os szeszt nem egy pontosan ilyan formában számoltam át 100%os szeszre, mint a megoldókulcsban. A jövedéki adóval nem számoltam, mert sosem hallottam róla...

Szóvá tettem, hogy nem értek egyet a javítással, szeretnék panaszt tenni. Először azt a választ kaptam, hogy menjek a miniszterhez, de utána - mivel ragaszkodtam - mégis kihivták hozzám a vizsgaelnököt.

2019. júl. 27. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:
76%

Együtt néztük át vele a megoldásokat.

Mivel értett a vámoláshoz, elfogadta a megoldásaimat, nem törődött a kerekítésekkel. Mivel nem számoltam jövedéki adót, ezért levont fél pontot és elfogadta a további eredményeket, habár azok e hiba miatt számszerűen nem voltak jók, DE, ugye, ezt írja elő a javítókulcs is.

Egy-egy másik feladatnál sikerült vele elfogadtatni még egy-egy választ. Még igy is hiányzott két pontom a ketteshez, de azt az elnök, alfás oktató és én "megtaláltuk". Itt nagyon rendesek voltak, tényleg.

Hamár ott vagyok, mondták, szóbelizzek le.

Kicsit lefagytam, de mivel az pótírásbelimre komolyan tanultam, ezért belementem.

Az A tételek közül könnyűt húztam, amire konkrétan emlékeztem. A B tételek egyébként is halandzsa duma, amit az adott Árucsoport Magyarázatából kell kiolvasni, igy közepessel fejeztem be a tanfolyamot.


Mindenki vonja le maga a következtetést, igyekeztem a tényeket írni.

2019. júl. 27. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!