Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szakdolgozat védés hogy zajlik?

Szakdolgozat védés hogy zajlik?

Figyelt kérdés

Tapasztalatokra lennék kiváncsi, hogy hogy kell elképzelni egyedül bemegyek ott van 2-3 ember és előttük elmondom, hogy azért választottam a ............ bemutatását, mert.....itt hosszan kifejtem miért ez tiszta sor. Elmesélem közben a szubjektív véleményem is, hogy a témába szerintem ez és az nagyon nagy gond és szerintem ez és az a megoldás. Utána feltesznek pár kérdést...és itt a gondom, hogy mégis hogy kell ezt elképzelni? pl belekérdeznek a xy könyv 53 oldal 25 sorába, hogy mondjam szóról-szóra fel és ha nem megy elégtelen? A fogalmakat amiket leírok a szakdogába azt nekem kívülről kell tudni vagy nem? Szóval úgy kell elképzelni mit a vizsgát és nekem tudni kell pl xy azt jelenti hogy....vagy saját fogalmazásban saját véleményem kell elmondani? pl kereskedelmi csatorna kifejezés helyett mondhatok tv-t? összegezve nem a szakdolgozatot kell felmondani mint ha tételt mondanék vizsgán?


A végén gondolom egy kis összegzés és ennyi?


Előre is köszönöm a tapasztalatokat :-)


2018. febr. 27. 12:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk úgy néz ki, hogy hárman ülnek bent, és prezentációt is vinni kell. Nálunk a szakdolgozatokban nem csak bemutatunk dolgokat, hanem kutatásokat végzünk. Ezért igazából úgy épül fel a prezentáció, mint maga a kutatás. Először picit beszélni kell az elméleti keretekről, fogalmakat tisztázni kell, el kell helyezni a kutatást a szakirodalomban, a nemzetközi kutatások között stb. Ezután röviden el kell mondani, milyen módszert alkalmaztunk, miért azt, ez hogy nézett ki, hogy választottuk ki a résztvevőket, miket vizsgáltunk pontosan és mivel stb. Ezután jöhettek az eredmények, majd ezeknek az értelmezése, következtetések, kitekintés. Mindezek után jönnek a kérdések a bizottságtól. Van olyan, ahol előre megkapod, hogy milyen kérdéseket tesznek fel, de ez nem mindenhol működik így. Olyan sosincs, hogy szóról szóra el kell mondanod, mit írtál egy adott oldalon vagy bekezdésben (nálam a bizottságvezetőn kívül senki se olvasta a szakdolgozatomat... hozzá se szóltak a témához). Inkább a témával vagy a módszerrel kapcsolatban kérdeznek. Mit gondol arról, hogy...? Ön szerint mi okozhatja azt, hogy...? Meg ilyesmik. Nálunk pl. elég gyakran kérdezik azt, hogy szerintünk hogyan lehetne ezt az eredményt a gyakorlatban hasznosítani.

Azért az ciki, ha nem vagy tisztában az általad használt fogalmak jelentésével. Amit leírsz a szakdolgozatban, nem kell fejből tudnod, de értened kell, saját szavaiddal meg kell tudnod fogalmazni.

2018. febr. 27. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi a választ :-)
2018. febr. 27. 17:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!