Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha történelem tanár szeretnék...

Ha történelem tanár szeretnék lenni, akkor hova menjek középiskolába, gimnáziumba?

Figyelt kérdés

Szombathelyi vagyok, de más városokba is elmennék, ha az lenne a megfelelő.


Jövőre leszek nyolcadikas.


Szóval valaki tud egy jó iskolát Vas megyében?


2018. febr. 27. 15:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél erősebb gimibe menj, az a lényeg. És olvass sokat a történelemről már most is.
2018. márc. 6. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
69%
Teljesen mindegy, csak gimi legyen. Vannak töri szakos osztályok, de szerintem menj nyelvibe mert muszáj középfokúznod és 11-től vedd fel a törit fakultációnak.
2018. ápr. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Egyáltalán nem elég annyi, hogy gimi legyen. Gimi és gimi között ég és föld lehet a különbség. Aki már az elejétől fogva komolyan veszi a tanulást, mert továbbtanulási tervei is vannak, annak nem lesz gond a nyelvvizsga egy nem nyelvszakos osztályban sem - amennyiben minél erősebb gimnáziumba megy.

Vagy tud valaki olyan erős gimiről, amelyikből sokan mennek továbbtanulni, viszont kevesen szerzik meg a nyelvvizsgát? Kétlem, hogy lenne ilyen.

Szóval az erős gimnáziumokra érdemes koncentrálni, és azok közül lehetőleg azokra, amelyekben indul töri szakos osztály. De az is szempont legyen, hogy napi szinten mennyi utazással jár majd az iskolába járás, mert nem éri meg órákat buszozással tölteni.

2018. ápr. 17. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
69%
Nem orvosira készül, hanem történelem tanárira. Nem olyan teljesíthetetlen a felvételi egy sima gimiből sem, persze nem azt mondom hogy gyenge gimibe menjen, de egy közepes gimi bármelyik tagozatáról megugorható, ha 11.-töl törit választ fakultácionak. Szerintem. Persze akit felvesznek erős gimibe az menjen oda, de egy közepes gimiből is jó esélye van erre a pályára.
2018. ápr. 17. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én a nyelvvizsgát látom jóval egyszerűbbnek, hiszen azt mindenféle érdeklődési körű gyerek elég jó eséllyel megszerez még az érettségi előtt, töriből viszont csak a kisebbség tesz sikeres emeltet, ezért nem választanék nyelvszakos gimit, hacsak nem kimondottan nyelvszakra akarnék menni utána.
2018. ápr. 17. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!