Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Érdekel a szakom de van egy...

Érdekel a szakom de van egy problémám. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Érdekel a szak amit tanulok, alapszakra járok még. Nem is volt más a terveimben mikor ide jöttem.

Egy dolog zavar: egyetem első évében nagyon megszerettem a filozófiát és azóta is szívesen foglalkozok vele ha időm engedi. Az zavar vele kapcsolatban, hogy néha úgy érzem már szinte jobbam érdekelne ez mint amit most tanulok, pedig az is érdekel csak úgy látom a filozófia olyat ad az embernek amit más nem. Valahogy közelebb visz magamhoz, az élethez és átsegít a nehézségeken. A szakom érdekel és jól el tudok vele helyezkedni de a filozófiát hiányolni kezdem az életemből. Ráadásul elhelyezkedni se tudnék vele.


Nem is tudom mi a kérdésem igazából.



2018. márc. 4. 13:04
 1/6 A kérdező kommentje:

Néha a motivációm is csökken már ami a tanulást illeti. Részben emiatt. Hogy szerezzem vissza?

Hogy másszak ki ebből a helyzetből?

2018. márc. 4. 13:05
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben mindenképp elvégezném a mostani szakot, hiszen azt mondod érdekel az is, és el is lehet vele helyezkedni. Filozófiát pedig vehetnél fel szabválként, esetleg elkezdhetnéd levelezőn vagy hasonlók.
2018. márc. 4. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Hidd el, szerencsés helyzetben vagy, mert a szakot, amin tanulsz, szereted. Én mindig mindenkinek azt mondom, hogy azt tanulja, amit tényleg szeret és ne az alapján mérlegeljen, hogy itt-ott mekkora várható fizetést jósolnak a végzettséggel.

Szerintem annyi motiváció van benned, hogy befejezd a szakot, filozófiával tudsz mellette ugyanúgy foglalkozni (gondolom idevágó kurzusokat is tudsz felvenni). És aztán majd kialakul, hogy a "fő szakodat" szereted-e annyira, hogy abban helyezkedj el.

2018. márc. 4. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sajnos arra nem sok lehetőségem van, hogy szab.válként felvegyem. 2-3 olyan óra közül választhatnék maximum mert a filozófia tanszék óràit bizonyos okból nem vehetném fel, csak amit máshol hirdetnek mint filozófia.


Egyébkènt ez nálam valahogy egy ideig mintha csökkenne, ez a "sóvárgás" a filozófia iránt de aztán megint kezdődik...

2018. márc. 4. 13:29
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a filozófiát fogd fel amolyan hobbiként, ebben az esetben ezt tenném.:) Olvass könyveket a témában, tanuld önállóan. Aztán ha a szakod után lesz energiád rá, akár el is végezheted a filót is.:)
2018. márc. 4. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Jelenleg ezzel próbálkozok, amit az utolsó válaszoló is írt, hogy olvasom önállóan, legalábbis amikor jobban van rá időm. Még szerencse, hogy érdekel a szak amit tanulok, bár tantárgyfüggő is, de mégis viszonylag jó helyzetben vagyok.

Bár vannak olyan napjaim, amikor legszívesebben a filozófián kívül semmivel nem foglalkoznék... de igyekszem hogy ez ne menjen a tanulás rovására.

2018. márc. 4. 21:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!